Politika

Babacan: Erdoğan, paradan altı sıfır atılacağını benden duydu

1 ay önce

babacan

DEVA Partisi lideri Babacan, paradan altı sıfırın atıldığını Erdoğan duyunca kendisine, "Ben açıkladım, basın yazdı. Sayın Erdoğan, basın yazdıktan sonra bana ‘Bu ne?’ diye sordu" dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, TV5’te yayınlanan Kulis Ankara programında Mustafa Yılmaz ve Sedat Bozkurt’un konuğu oldu. Babacan konuk olduğu programda şunları söyledi:

 

“Son haftalarda artan oranda hem Sayın Erdoğan’ı hem Sayın Bahçeli’yi rahatsız ediyoruz. Çünkü önlerine raporlar gidiyor. Bakıyorlar, DEVA Partisi gittikçe daha fazla tanınıyor, daha çok destek topluyor. AK Parti’den kopan seçmen de diğer partilerden rahatsız olan seçmen de daha çok ilgi gösteriyor. Bir zemin kayıyor, onu hissediyorlar. Cumhurbaşkanı ne zaman metnin dışına çıksa, herhalde aklına ben geliyorum.

 

Biz kimsenin peşine takılmış değiliz. Hiçbir ittifakta yokuz. Birilerinin peşine düşen varsa, Sayın Erdoğan’ın önce kendisine bakması lazım. Sayın Bahçeli’nin, Sayın Perinçek’in mecburi ortağı olmuş, onlara mahkûm ve onların peşinde gitmek zorunda kalan bir Erdoğan var. Bana diyor ki ‘Şunun peşine takılmış’. Önce baksın bakalım kendisi kimlerin peşinden gidiyor.

 

Türkiye, paradan altı sıfırın atılacağını benden duydu. Ben açıkladım, basın yazdı. Sayın Erdoğan, basın yazdıktan sonra bana ‘Bu ne?’ diye sordu. Biz yürüyüp gidiyorduk. Her adımda ‘Efendim müsaadeniz var mı’ diye devlet mi yönetilir? Başarı başka türlü asla mümkün olmazdı. Altı sıfırın atıldığı dönemde bütün operasyonun sorumlusu benim."

 İlgili konular

erdoğan

Türkiye ile El Salvador arasında 6 anlaşmaya imzalar atıldı

1 gün önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele'nin huzurunda iki ülke arasında 6 anlaşma imzalandı....Devamını oku
Aygül Doku

20 Ocak gün özeti

1 gün önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz....Devamını oku