Politika

Babacan Erdoğan'ı hedef aldı: Enflasyonun da zamların da sebebisiniz

10 ay önce

babacan

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Hiçbir yere kaçamazsınız, bu ülkede enflasyonun da hayat pahalılığının da sebebisiniz" diye konuştu.

Babacan, İstanbul Çekmeköy İlçe Kongresi'ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Babacan, yine hükümeti hedefine koydu:

 

“Ülkemizde artık nöbetleşe zorbalığa son vereceğiz. Suçu başkasına at formülüyle sorunlara çözüm bulmaya çalışıyorlar. KHK meselesine değinmek istiyorum. Ortada gerçekten çok ciddi bir sorun var. Uygulanan yargısız infaz nedeniyle büyük sorunlar çekiyor. Bağımsız ve tarafsız bir yargı kararı olmadan, kimin nasıl hazırladığı belli olmayan listelerle yüzbinlerce insanın kamudan ömür boyu men edilmesi hangi kitapta yazıyor? KHK yoluyla haksızlığa uğrayan vatandaşların feryadını duyuyoruz. Mutlaka gereğini yapacağız. Yargının bağımsız ve tarafsız çalışmasını sağlayarak adalet neyse onu sağlayacağız.

 

Memlekette kur yükseldi. Taraflı partili cumhurbaşkanı ve akraba bakanın göreve başladığı ilk dönemden bugüne bakın dövizde korkunç artış var. Eğer siz fahiş etiketler alıyorsanız, asıl fahiş etiketler köprü ve otoyol ücretlerinde. Eğer fahiş fiyatlardan bahsediyorsanız, asıl fahiş fiyatlar faturalarda. Zammı yapan Erdoğan'ın başında olduğu hükümet değil mi? Erdoğan'a soruyorum. Marketlere Ticaret Bakanlığı'nı saldınız. Siz kendi belirlediğiniz fahiş köprü ve otoyol fiyatlarıyla mücadele etmek için kimi görevlendireceksiniz?

 

Ben burada Cumhurbaşkanı’na tekrar söylemek istiyorum. Sayın Erdoğan, hiç öyle sorumluluğu sağa sola yıkmayın, hiçbir yere kaçamazsınız. Siz bu ülkede enflasyonun da hayat pahalılığının da sebebisiniz. Tek imzalı yetki. Çok istiyordun.

 

Üç yıl geçti, karne kötü. Artık bu iktidar döneminin sonuna geliyoruz. Bu iktidarın büyük ortağı da küçük ortağı da müsait bir yerde inecekler"

 İlgili konular

Açlık sınırı

Açlık sınırı 5 bin liraya dayandı!

4 ay önce

Türk-İş, Ankara'da gıda enflasyonunun Mart'ta bir önceki aya göre yüzde 8,24 arttığını açıklarken, açlık sınırının asgari ücretin 675 TL üzerine çıktığı ifade edildi....Devamını oku
babacan

Babacan, Kılıçdaroğlu'nu CHP Genel Merkez'inde ziyaret etti

4 ay önce

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 27 Mart’ta ev sahipliği yapacağı zirve öncesinde, bugün de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. ...Devamını oku