Politika

Babacan: Talimatla faiz düşmez

1 gün önce

Ali Babacan

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Adana'da partisinin Kozan ilçe binasının açılışında konuştu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkez Başkanı Şahap Kavcıoğlu görüşmesi sonrasında PPK'de yaşanan görevden almalar sonrası dövizde gerçekleşen değişikliklere ilişkin açıklamada bulundu.

 

"Talimatla faiz düşmez" diyen Babacan, "Adını sanını duymadığınız para birimleri Türk lirasından daha değerli oldu" dedi.

 

Babacan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

 

Artık gördüm ki DEVA damlaları, Çukurova'nın dört bir yanında bu bereketli topraklarla buluşmuş.

 

Vatandaşların gerçekleri başka ülkeyi yönetenlerin gerçekleri başka. Mevcut iktidar adeta kendisini uydurulmuş gerçeklik odasına hapsetmiş. Sürekli o odadan konuşuyor. Türkiye'yi sadece kendi sesini duyduğu o odadan yönetmeye çalışıyor.

 

Rakamları Ayarlama Enstitüsü, TÜİK geçenlerde enflasyon rakamlarını açıkladı. Ben çarşıda, pazarda hem esnafa hem de alışveriş yapan vatandaşa soruyorum.

 

TÜİK istatistiki topluyor, esnaf ne yapıyor bizzat işi yapıyor. Vatandaşın yaşadığı enflasyon en az TÜİK'in açıkladığı rakamın iki katı. Açıklanan rakamlar konusunda kimse devletin rakamlarına güvenmiyor.

 

İktidar partisine zamanında destek vermiş vatandaşlarımız bile diyor ki ‘Onlar bir enflasyon açıklıyor ama bu doğru değil. Vatandaş, devletinin söylediğine inanmıyor. Bu çok vahim bir durum.

 

Devletlerin gücü itibarıyla ölçülür. Devletin kendi itibarından alacağı güç yeri gelir ekonomik gücünden, yeri gelir askeri gücünden de üstündür.

 

İktidar ortakları, kendisine oy veren insanlarla bile aralarına aşılmaz duvarlar ördü. Sayın Erdoğan kendisini uydurulmuş bir gerçeklik odasına hapsetti.

 

Biz doğruları söylediğimizde de inkar ediyor. Her gün bu memleketin hakikatini söylüyoruz: duymuyor. Duysa da duymazdan geliyor.

 

Vatandaşımız 'Evime ekmek götüremiyorum Sayın Cumhurbaşkanım' diyor. 'Abartma, al bir keyif çayı' iç diyor.

 

'MİLLİ PARAMIZ OLDU'

 

Bu millet kendisine sırtını dönenle, kendisiyle arasına duvarlar inşa edenle yola devam etmez. Daha 2 gün önce Sayın Erdoğan çıktı televizyona iki kelime etti, dolar 9 lirayı geçti.

 

Daha dün gece yine 2-3 kişiyi aldı, 2-3 kişiyi attı. Dolar daha da arttı. Ne yapsa olmuyor. Talimatla faiz düşmez. Talimatla dövizin kuru düşmez. Dövizin kuru da faiz de ancak güvenle düşer, güven!

 

Türk liramız, milli paramız pul oldu, pul. Adını sanını duymadığınız para birimleri Türk lirasından daha değerli oldu.

 

Kazanılmış haklardan, tek bir gram dahi eksilmesine müsaade etmeyeceğiz. Gasp edilen tüm hakları da aynen vatandaşlarımıza iade edeceğizİlgili konular

Paşinyan

Paşinyan'dan Türkiye ile ilişkileri 'normalleştirme' sinyali

1 saat önce

Paşinyan'dan Türkiye ile ilişkileri normalleştirme konusunda yeni bir açıklama geldi....Devamını oku
özkoç

CHP'li Özkoç, Erdoğan'a rajon kesti: 83 Milyon beşli çetenden büyüktür

1 gün önce

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Erdoğan, Beşli Çete’yi koruyor. Milleti korumuyor. 83 milyon vatandaşımız senin Beşli Çete’nden daha büyüktür, daha değerlidir." şeklinde konuştu....Devamını oku