Politika

Babacan'dan Bahçeli'ye: Krizlerin ortağısın

1 hafta önce

babacan

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye "Siyasi tarihimize adınız ‘krizlerin ortağı’ olarak yazdırılacak.” dedi.

Ankara’da partisinin 1. Olağan Mamak İlçe Kongresi’nde konuşan Babacan’ın gündeminde yine Bahçeli vardı. Babacan Bahçeli'ye şu ifadeleri kullandı:


“Tıpkı 2001 krizinin ortağı olduğu gibi. O zaman tek gecede 20’ye yakın banka batmıştı. Milli gelirin üçte biri kaybedilmişti. Gecelik faizler yüzde 7500’ü görmüştü. Yıllık enflasyon yüzde 70’leri geçmişti. O yazar kasalar Başbakanlık binasının önüne atıldığında, Sayın Bahçeli’nin odası o binadaydı.


Sayın Bahçeli; siz her türlü krizin ortağısınız. Bundan kaçamazsınız. ‘Kâra ortak olayım, zarar varsa geri durayım’, öyle ucuz değil. İktidara ortak olmanın bazı nimetlerinden istifade ediyorsanız, ülkenin krizlerinden de sorumlusunuz. Siyasi tarihimize adınız ‘krizlerin ortağı’ olarak yazdırılacak.”

 İlgili konular

kemal kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu: Ortak görüş olursa Cumhurbaşkanı adayı olurum

3 gün önce

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir canlı yayında, "Güçlendirilmiş parlementer sistemde ittifak olarak hem fikiriz. Ortak görüş olursa Cumhurbaşkanı adayı olurum." dedi....Devamını oku
bahçeli

Devlet Bahçeli kararlı konuştu: AYM'nin kapanması ertelenemez bir hedef

1 hafta önce

Anayasa Mahkemesi'nin HDP kararıyla ilgili olarak bir açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "HDP'nin kapatılması kadar Anayasa Mahkemesi'nin de kapanması artık ertelenemez bir hedef olmalıdır" diye konuştu....Devamını oku