Politika

Babacan’dan Erdoğan’a faiz sorusu: Faiz hala yüzde 19. Niye düşürmüyorsun?

1 ay önce

babacan

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, düşmeyen faize dikkat çekerek, "Sayın Cumhurbaşkanına soruyorum Merkez Bankası'nın faizi niye halen yüzde 19. Niye düşürmüyorsunuz?" sorusunu yöneltti.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İzmir'de partisinin 1. Olağan Ödemiş İlçe Kongresi'nde konuşarak, Erdoğan'a şöyle seslendi: 

 

"Merkez Bankası yol geçen hanına döndü. Bir gidiyor, biri geliyor. Hiç uğraşmasın otursun kendisi, Merkez Bankası Başkanı ‘benim’ desin, toplasın Para Politikası Kurulu’nu ‘Faizi indirttim’ desin bitirsin, niye uğraşıyor. Bütün güç ve yetki elindeyken, faiz niye düşmüyor bu ülkede arkadaşlar?

 

Kendisi değil miydi faizler yüzde 7-8 iken o dönemin tertemiz bürokratlarını vatan haini olarak ilan eden kendisi değil miydi? O dönemin tertemiz yöneticilerini miting meydanlarında yuhalatan, onlara faizci diyen kendisi değil miydi? Faiz yüzde 7-8 iken bunu yapıyordu yahu. Şimdi bütün yetki elinde niye yapmıyor?

 

Sayın Cumhurbaşkanına soruyorum Merkez Bankası’nın faizi niye halen yüzde 19. Niye düşürmüyorsunuz? Eğer bugün faiz inmiyorsa, Merkez Bankası’nın faizi yüzde 19 ise bunun tek yetkilisi de tek sorumlusu da Cumhurbaşkanının kendisidir."İlgili konular

erdoğan

Erdoğan Sakarya Sahası Gaz Yakma Töreni'ne katıldı

2 saat önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manavgat'ta devam eden orman yangınına dair, "Yangında zarar gören vatandaşlarımıza her türlü destek sağlanacaktır" diye konuştu....Devamını oku
bankaların kara listesi

409 bin kişi daha bankaların kara listesine girdi

1 gün önce

Yüksek enflasyon ve artan işsizlik vatandaşın sırtındaki yükü ağırlaştırdı....Devamını oku