Politika

Babacan'dan Erdoğan'a flaş çağrı: Samimiyse istifa eder

2 hafta önce

babacan

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Bingöl ve Elazığ kongrelerinin ardından flaş açıklamalar yaptı. Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan samimi ise genel başkanlıktan istifa etmeli.

Ali Babacan, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tekirdağ İl Kongresi’nde söylediği “Yeni bir yaklaşımı hayata geçireceğiz” sözleriyle samimiyete davet etti. Erdoğan samimi ise istifa etmesi gerektiğini ifade eden Babacan, açıklamasına şöyle devam etti:

 

“Bu ifadelerin samimiyet testinden geçmesi lazım. Anayasaya göre Cumhurbaşkanı’nın tarafsızlık yemini var. Bir partili Cumhurbaşkanı nasıl tarafsız olacak? Samimiyet testi genel başkanlıktan ayrılması olabilir. Ama gerçekten genel başkanlıktan ayrılması gerekiyor. Ayrıldım diyerek her şeye karışmaması lazım.”

 İlgili konular

babacan

Babacan'dan Erdoğan'a: Başka ülkelere yardım yapacağınıza halka para verin

11 saat önce

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Salgın nedeniyle ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalan bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz" sözlerine tepki gösterirken, "Anlıyoruz ki artık şuur falan da kalmamış… Ekonomi çökmüş, vatandaş aç biilaç yaşıyor. Madem paranız var, bu vatandaştan ne istiyorsunuz? Başka ülkelere maddi yardım yapacağınıza vatandaşa para verin!" dedi....Devamını oku
erdoğan

İsmailağa Vakfı kuruldu: Amaç “Vatanın bütünlüğünü korumak"

20 saat önce

İsmailağa Cemaati’ne bağlı İsmailağa Vakfı’nın kuruluş senedi Resmi Gazete’de yayımlanırken, 60 bin TL sermaye ile kurulan vakfın amacı, “Vatanın bütünlüğünü korumak, maddi manevi her türlü kalkınmasına yardımcı olmak” olarak açıklandı....Devamını oku