İnsan Hakları

“Babam Çorum, annem İstanbul’da tutuklu; biz ise Manisa’dayız!”

1 ay önce

meleş

Babası Mehmet Meleş 6 yıl, annesi Ayşe Meleş ise 4 aydır tutuklu olan 14 yaşındaki Serdar Meleş, sosyal medya hesabından yetkililere seslenerek, yaşadığı sıkıntıları duyurmaya çalıştı.

Annesinin tutuklandıktan sonra İstanbul’a götürüldüğünü, babasının Çorum’da cezaevinde bulunduğunu ifade eden Meleş, kendilerinin ise Manisa’da yaşadığını dile getirerek, görüşlere gitmenin kendileri için çok zor olduğunu belirtti. 

Serdar Meleş, maruz kaldığı zorlukların katlanılmaz boyutlara ulaştığını ifade ederek, “Babam 2015’in 10 Kasım’ında bizden ayrıldı. Annem ise 2020’nin 10 Kasım’ında… Haftada bir kez telefon ile birbirimizden haber alıyoruz. Babam ile yaklaşık 1.5 yıldır yüz yüze görüşemiyor, fiziksel hiçbir durumunu göremiyoruz. Annem ile de aynı şekilde. Görüşlere gitmek, hayli sıkıntılı oluyor." diye yetkililere seslendi.

 

 İlgili konular

deprem

Çorum’da 4.3 şiddetinde deprem yaşandı

1 gün önce

Çorum'da 4.3 büyüklüğünde deprem yaşandı. Kandilli Rasathanesi verilerine göre merkez üssü Çorum'un Dodurga ilçesi olan depremin derinliği 8 kilometre olarak kaydedildi....Devamını oku
çorum

Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve eşi hastaneye yatırıldı

1 hafta önce

Koronavirüse yakalanan Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve eşinin tedavisi hastanede devam ettirilecek....Devamını oku