Politika

Bahçeli: İmzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmeli

2 hafta önce

bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'emekli amiraller' bildirisine ilişkin olarak, "Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir." açıklamasını yaptı.

Bahçeli Twitter hesabından şu paylaşımları yaptı:

 

"103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir:

 

Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır.

 

bahçeli


İlgili konular

görev

İçişleri Bakanlığı, Türkiye Emekli Subaylar Derneği yönetimine acımadı

1 gün önce

İçişleri Bakanlığı, 103 amiral bildirisine ilişkin beyanları sebebiyle Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanı emekli Tuğgeneral Namık Kemal Çalışkan ve yönetim kurulu üyelerini görevden uzaklaştırdı....Devamını oku
özbey

Gözaltına alınan emekli amiral Mustafa Özbey orduevinden atıldı

1 hafta önce

103 emekli amiralin 'Montrö' bildirisinde imzası bulunan ve gözaltına alınan emekli amiral Mustafa Özbey orduevinden atıldığını duyurdu....Devamını oku