Politika

Bahçeli'den `Dualı adli yıl açılışı`na destek

8 ay önce

Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a sahip çıkarak, "Diyanet İşleri Başkanı doğru yaptı, desteğimiz tam" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dualı adli yıl açılışı üzerine açıklamalarda bulundu.

 

Bahçeli, tepkiler üzerine "Diyanet İşleri Başkanı doğru yaptı, desteğimiz tam" ifadelerini kullandı. Bahçeli açıklamasının devamında, "Onun hedef alınması bir bakıma din ve vicdan hürriyetini hedef almaktır" diye belirtti.

 

Yargıtay'ın Ankara Ahlatlıbel'de inşa edilen yeni hizmet binasının açılışı AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın katılımıyla yapılmıştı.

 

Yargıtay'ın Ankara Ahlatlıbel'de inşa edilen yeni hizmet binasının açılışında, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın cübbesi ile dua etmesi büyük tepki çekmişti.

 

Açılışa çok sayıda siyasetçi tepki gösterirken, Hukukçu Turgut Kazan da “duayla adaletin sağlanamayacağını” belirtirken hukukçu Ümit Kocasakal, “Adli yıl açılışında, bir yanda yasamayı, diğer yanda yargıyı yutmuş obez bir yürütmenin başı olan Cumhurbaşkanı’nın, etkin ve baskın olarak yer almasını doğru bulmuyorum” demişti.İlgili konular

soylu albayrak

Soylu’nun görevden alınması için Berat Albayrak'tan yoğun mesai

1 ay önce

Gazeteci Ahmet Takan, kulis bilgilerine dayandırdığı yazısında 'Soylu, Bakanlık içindeki ekipleri tasfiye edilip, pasifleştirilebilir önümüzdeki günlerde' diye yazdı....Devamını oku
Bahçeli

Bahçeli’den hekimlere ağır hakaret: Gidişiniz olsun da dönüşünüz olmasın

2 ay önce

Partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli, doktorların göç polemiğine değindi....Devamını oku