Politika

Bahçeli’den hekimlere ağır hakaret: Gidişiniz olsun da dönüşünüz olmasın

3 ay önce

Bahçeli

Partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli, doktorların göç polemiğine değindi.

Türk Tabipleri Birliği'ni (TTB) hedef alan Bahçeli, "Eğer bu ülkede gitmesi gereken varsa o da TTB'nin yönetimine çöreklenmiş bir avuç bölücü ve Türkiye karşıtıdır" dedi.

 

Diyarbakır ziyaretini eleştirdiği Kılıçdaroğlu'nun emoliji yanıtını da hatırlatan Bahçeli, "Bizim bir Twitter mesajımızı alıntılayarak emojiyle cevap vermiş. Ne demekse bu emoji? Sayın Kılıçdaroğlu emojiyi bırak, ergenler gibi davranmaktan vazgeç. Emelin nedir, hedefin nedir onu söyle" dedi.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündemi değerlendirdi

 

Konuşmasına sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp bayramını kutlayarak başlayan Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 8 Mart'ta kadın muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda yurtdışına giden hekimler için sarf ettiği ‘Gidiyorlarsa gitsinler' sözleriyle başlayan doktorların göç polemiğine değinerek sürdürdü.

 

Türk Tabipleri Birliği’ni (TTB) hedef alan Bahçeli, Şimdi de diyorlar ki hekimlerimiz Türkiye’yi terk ediyorlarmış, bilmiyorlar ki kalpleri vatan sevgisiyle çarpan hekimlerimizin hiçbir yere gittiği yoktur. TTB’ye bakarsan Türkiye sağlıkta çoktan iflas bayrağını çekmiştir. Eğer bu ülkede gitmesi gereken varsa o da TTB’nin yönetimine çöreklenmiş bir avuç bölücü ve Türkiye karşıtıdır. Haydi buyursunlar, gidişleri olsun da dönüşleri olmasın” dedi.

 

Konuşmasının devamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyaretine yer veren Bahçeli, “CHP Genel Başkanı Diyarbakır gezisi esnasında ‘Tarihimiz kirli, yüzleşmemiz gerekir’ diye konuşmuş. Tarihimize ‘kirli’ demek namertliktir, nankörlüktür. Vatan ve millet sevgisinden nasipsizliktir. Kılıçdaroğlu’nun karanlık tarihini bilemeyiz. Şayet kastettiği Türkiye ve Türk milletinin tarihi ise önce Çanakkale’ye bakmasını sonra da zillet emellerini gözden geçirip aklını başına devşirmesini tavsiye ederim” diye konuştu.

 

Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyareti sırasında bir dizi tweetle kendisine sorular yöneltip ‘hodri meydan’ diyen Bahçeli’ye CHP lideri emojili bir yanıt vermişti. Grup konuşmasında bu yanıta da değinen MHP lideri “Bizim bir Twitter mesajımızı alıntılayarak emojiyle cevap vermiş. Ne demekse bu emoji? Sayın Kılıçdaroğlu emojiyi bırak, ergenler gibi davranmaktan vazgeç. Emelin nedir, hedefin nedir onu söyle” ifadelerini kullandı.

 İlgili konular

Mars

24 Mart gün özeti

3 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku