Gündem

Bahçeli'den öğrencilere: Bunlar ajan provokatörlerdir

11 ay önce

Bahçeli

MHP lideri Bahçeli, Boğaziçi protestolarına ve yurtları protesto eden öğrencilere sert tepki göstererek, "Bu reziller terör örgütü bağlantılıdır. Bunlar genç veya öğrenci değil, ajan provokatörlerdir" dedi.

Ülkü Ocaklarının düzenlediği Türk Gençliği Büyük Kurultay'ında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfınca Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen kurultaydaki konuşmasında Boğaziçi öğrencilerinin ve yurt problemi nedeniyle parklarda sabahlayan öğrencilere tepki gösterdi.

 

Bahçeli konuya ilişkin açıklamalarında, "Boğaziçi Üniversitesi Rektörü'nün otomobiline yarı çıplak çıkıp üzerinde tepinen mahlukatın Türk gençliğine mensup olması imkansızdır. Bunlar ne öğrenci ne de gençtir. Bunlar Türkiye düşmanlarının üniversitelere sızdırmaya çalıştıkları nöbetçi ve niyeti karanlık taşeronlardır.

 

Yurt diyerek banklarda yatmak da neyin nesidir? Bu reziller terör örgütü bağlantılıdır. Bunlar genç veya öğrenci değil, ajan provokatörlerdir. Kopuklar, kaçaklar, çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır" ifadelerini kullandı.

 

'ABD TEMSİLCİLER MECLİSİ YENİ DOST VE MÜTTEFİKLERİNE BAKMALI'

 

ABD Temsilciler Meclisi'nin "Ülkü Ocaklarının bir terör örgütü olup olmadığının araştırılması" kararına tepki gösteren Bahçeli, "ABD Temsilciler Meclisi terörist görmek istiyorsa, Ülkü Ocakları'na değil yeni dost ve müttefiklerine bakmalıdır. Ülkü Ocakları'nda haydut değil, haydutları dünyayı dar edecek inanmışlar yetişir. Açık açık söylüyorum; sizden korkan sizin gibi namert olsun. Sizden kaçınan sizin gibi çürüyüp gitsin. Davamızdan dönersek de gök girsin, kızıl çıksın" dedi.

 

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

 

"Uyuyor musunuz, uyanık mısınız bunu analiz ediyorlar. Uçarı mısınız ufuk sahibi misiniz bunu gözlüyorlar. Cevap sizdedir, söz sizdedir, karar sizindir. Biliyorlar ki bu davayı geçmeden Türkiye'yi geçemezler. Milli mücadelede denize süpürdüklerimiz bir kez daha kıyılarımıza çıkmanın arayışındadır. Son neferimiz son nefesinde tamam demedikçe, son namlu sükut etmedikçe bu can bu bedene dar olsun ki Türkiye'nin diz çöktüğünü hiç kimse görmeyecektir.

 

'İFTİRAYLA OLMADIK, İFTİRAYLA ÖLMEYİZ'

 

Bizim rahat edemediğimiz yerde hiç kimse istirahat edemez. Yediğimiz ayazı asla unutmayız, unutturmayız. Milliyetçi ülkücü gençliğe iftira atanlar bilsinler ki iftirayla olmadık, iftirayla ölmeyiz. Düşüncesi ne olursa olsun, kökeni ve doğduğu yer nereyi gösterirse göstersin, bu millet benim diyen her kardeşimizi kucaklıyor, alınlarından öpüyorum. Onların derdi okullarını bitirmek, bir meslek ve iş sahibi olmaktır. Meşru her eleştirinin başımızın üstünde yeri vardır.

 

'GENÇLİĞİN SOKAĞA DÜŞMESİ GELECEĞİMİZİN AYAĞA DÜŞMESİDİR'

 

Kimseye gönül koyacak halimiz yoktur. Gençlerimiz için bu insani hak iki kere doğal görülmelidir ancak biz gençliğimizi sokakta bulmadık, sokaklara teslim etmeyiz. Terör örgütlerine, zilletin çukuruna düşmüş siyasilerin hesaplarına peşkeş çektirmeyiz. Gençliğin sokağa düşmesi geleceğimizin ayağa düşmesidir. Gelecek ayağa düştü mü yıkım ve yok oluş kapıya dayanmış demektir."İlgili konular

hkp

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), zamları kazıkla protesto etti

5 ay önce

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), zamları ve hayat pahalılığını kazıkla protesto etti. HKP Ankara İl Başkanı Av. Sait Kıran, “Halkımız ucuz et, ucuz yağ, ucuz ekmek, ucuz bakliyat, ucuz şeker, benzin kuyruklarına mahkûm edilmiştir. Halkımızın tenceresinde aş değil, dert pişiyor!” diye konuştu....Devamını oku
oy

Kararsız oylar yüzde 20

6 ay önce

Metropoll Araştırma'nın anketine göre; "bu pazar milletvekili seçimi olsa" kararsızlar dağıtıldıktan sonra AKP'nin oy oranı yüzde 32,9; CHP'nin oy oranı yüzde 26,7 oluyor....Devamını oku