Türkiye Haberleri

Bakan Akar açıkladı: PKK yönetimi ciddi panik halindeler

1 hafta önce

akar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Pençe Kartal-2 ile PKK'nın sözde yönetiminde ciddi panik olduğu, örgütün hareket kabiliyetinin sınırlandığı gelen istihbari bilgiler arasında." dedi.

Akar, 2. Korvet Filotillası Komodorluğu Sancak Tevcih Töreni’ndeki konuşmasında, terör örgütünün Irak’ın kuzeyindeki barınma alanları, mevzi, sığınak ve mühimmat depolarının tespit edilmesi üzerine Pençe Kartal-2 Harekatı’nın yapıldığını açıkladı.

 

Halkın ve hudutların korunması amacıyla Gara’ya yapılan harekatın 10 Şubat saat 02.55’te uçakların faaliyetiyle başladığını söyleyen Akar, harekatta 40'dan fazla uçağın görev yaptığını belirtti. Harekat kapsamında 50’den fazla hedefin seçildiğine işaret eden Akar, "Güvenlik nedeniyle bunların bir kısmı iptal edildi ve 48 hedef büyük bir başarıyla vuruldu." diye ifade etti.

 

Akar, ayrıca şu hususlara da vurgu yaptı:

 

"PKK terör örgütü tarafından 'girilemez', 'ulaşılamaz' denilen, güvenli alan olarak sayılan bölgede terör örgütüne ağır darbeler vuruldu. 75 kilometre genişliğinde 25 kilometre derinliğindeki bir alanda yer alan tüm hedefler başarılı bir şekilde tahrip edildi. PKK terör örgütünün kaçacak bir yerinin kalmadığını, örgütün sözde yöneticileri çok iyi anladı. Söz konusu bölgedeki inler teröristlerin başlarına yıkıldı." 

 


İlgili konular

kalın

Saray'la Akar arasında S-400 çatlağı: "Öyle bir formül gündemimizde yok"

15 saat önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, “Girit’teki S-300’lerde nasıl bir model kullanılıyorsa, biz de bunu müzakereye açacağız” ifadesinin ‘biraz çarpıtıldığını’ ileri süren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Öyle bir formül gündemimizde yok” diye konuştu....Devamını oku
msb

MSB : Gara'ya hava operasyonu yapıldı; 8 PKK'lı etkisiz hale getirildi

1 hafta önce

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı paylaşımda, "Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen 8 PKK'lı terörist, Hava Kuvvetlerince etkisiz hale getirildi." diye açıkladı. ...Devamını oku