Gündem

Bakan Akar, Kazakistan'daki son gelişmeler hakkında konuştu

4 ay önce

akar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kazakistan'daki son gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek, "Bizim inancımız Kazakistan, oradaki kardeşlerimiz kendi imkan ve kabiliyetleriyle oradaki bütün zorlukları aşacaktır." diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bakanlıkta basın mensuplarıyla bir araya gelerek 2021 yılını değerlendirdi. Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) olarak hedeflerinin teröristleri kaynağında bertaraf etmek ve tek hedeflerinin teröristler olduğunu belirtti.

 

Akar, Kazakistan’daki gelişmelere ilişkin ise şunları dile getirdi:

 

Dostumuz Kazakistan ile tarihi kültürel ilişkilerimiz, askeri, eğitim iş birliği dahil olumlu münasebetlerimiz var. Çalışmalarımız devam ediyor. Son gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Kazakistan bizim önemli bir müttefikimiz. Bir an önce Kazakistan’a huzurun gelmesi, nizamın hakim olması arzumuz.

 

Bizim inancımız Kazakistan, oradaki kardeşlerimiz kendi imkan ve kabiliyetleriyle oradaki bütün zorlukları aşacaktır. Biz Kazakistan’ın her zaman olduğu gibi bugün de yanındayız. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘her türlü bilgi ve tecrübe paylaşımına hazırız’ şeklinde açıklamada bulundu. Bu bizim için talimattır.

 

Herhangi bir talep geldiğinde, istek olduğunda, bize emir, talimat verildiğinde biz de Kazakistanlı kardeşlerimize her türlü yardımı yapmaya, elimizden gelen desteği sağlamaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz."

 İlgili konular

akar

Bakan Akar: Türkiye, NATO'nun aktif ve yapıcı bir üyesi olmaya devam edecek

1 ay önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Katar'ın başkenti Doha'da "Yeni Dönem İçin Dönüşüm" temasıyla düzenlenen Doha Forum 2022'nin "Stratejik İttifakların Gelişen Görünümü" başlıklı panelde konuştu....Devamını oku
akar

Bakan Akar, Yunan mevkidaşı Panagiotopoulos ile NATO Karargahı’nda görüştü

2 ay önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Brüksel’deki NATO Karargahı’nda Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos ile bir araya geldi....Devamını oku