Gündem

Bakan Akar: Yunanistan mağdur, Türkiye saldırgan algısı oluşturuluyor

5 gün önce

akar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yunan yetkililer, 'Yunanistan mağdur, Türkiye saldırgan' algısı oluşturmaya çalışıyor" diye konuştu.

Bakan Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu'nun da katıldığı video konferans toplantısı düzenledi.

 

Toplantıda konuşan Akar, şu açıklamaları yaptı:

 

"Biz bu şekilde davranırken, Yunanistan provokatif, gerilimi artırıcı, saldırgan söylem ve eylemler içinde bulunuyor. Yunan yetkililer, sanki Türkiye'nin Yunanistan'a karşı bir hamlesi varmış gibi ifadeler kullanarak, 'Yunanistan mağdur, Türkiye saldırgan' algısı oluşturmaya çalışıyor. Fakat gerçekte saldırganın, yayılmacının kendileri olduğunu, tarih de günümüzdeki gelişmeler de açık bir şekilde gösteriyor. 

 

İnsan haklarından bahsediliyor, ancak Yunan Sahil Güvenliğinin, savunmasız insanların botlarını denizin ortasında delmeye teşebbüs etmeleri, ateş etmeleri büyük bir insanlık suçu, vicdansızlıktır. Böyle bir ortamda iken olayları çevirip Türkiye'ye karşı saldırgan söyleme dönüştürmek anlaşılır, ahlaki, hukuku ve gerçekçi değildir. Bu tamamen bir riyakarlık, ikiyüzlülüktür." İlgili konular

Erdoğan

Yunan basını: Erdoğan'dan büyük dönüş

3 gün önce

Yunan basını dün Ankara'da gerçekleşen Erdoğan-El Nahyan görüşmesi ile ilgili kapsamlı bir analiz yayınladı....Devamını oku
Milli Savunma Bakanı Akar

Milli Savunma Bakanı Akar: 9 milyon Suriyelinin ihtiyaçlarını karşılıyoruz

1 hafta önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sınır ötesi operasyonlarla ilgili konuştu....Devamını oku