Gündem

Bakan Çavuşoğlu: Bazı dışişleri bakanları ile Kabil’e gideceğiz

3 gün önce

çavuşoğlu

Afganistan’daki gelişmeleri yakından izlediklerini söyleyen Mevlüt Çavuşoğlu, “Bazı dışişleri bakanları ile Kabil’e gitmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Endonezya Dışişleri Bakanlığı arasında gerçekleşen “Kalkınma İş Birliği Anlaşması” imza törenine katılan Bakan Çavuşoğlu, burada mevkidaşı Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi ile buluştu.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, küresel konularda Endonezya ile Türkiye’nin görüşlerinin aynı olduğunu belirterek, “İslam dünyası içinde İslam İşbirliği Teşkilatı için de sadece iki büyük ülke değiliz. İslam dünyası için ve özellikle sorunların çözümü için en çok hassasiyet gösteren iki ülkeyiz. Bu konuda yakın iş birliği içerisinde olduk ve bundan sonra da olacağız” dedi.

 

Bakan Çavuşoğlu, konuşmasında "Dostluğumuzun nişanesi olarak büyükelçiliklerimizin olduğu caddelere her iki ülkenin ilk cumhurbaşkanlarının ismini veriyoruz. Ankara'da Sukarno, Cakarta'da da Atatürk ismini büyükelçiliklerimizin olduğu caddeye veriyoruz." diye belirtti.İlgili konular

taliban

Çavuşoğlu, Taliban Heyeti ile görüşme sonrası konuştu

1 gün önce

Taliban Heyeti ile görüşme sonrası konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Göç dalgası yaşanmaması için önlemleri görüştük" dedi....Devamını oku
Ekim özet

11 Ekim gün özeti

4 gün önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku