Gündem

Bakan Çavuşoğlu, ikinci kez Koronavirüs'e yakalandı

4 ay önce

çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyarette bulunmak üzere gittiği Kazakistan'da yaptırdığı Covid-19 testinin pozitif çıktığını söyledi.

Bakan Çavuşoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, Covid-19 testinin pozitif çıktığını belirterek "Kazakistan'da yaptırdığım testin pozitif çıkması üzerine, kardeşim Mukhtar Tileuberdi'yle Stratejik Planlama Grubu toplantısını tedbiren video konferans yoluyla gerçekleştirdik. Türkiye ve Türk Devletleri Teşkilatı'nın Kazakistan'a destek ve dayanışmasını teyit ettik" dedi.

 

Bakan Çavuşoğlu, diğer mesajında ise "Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev ile görüştük. Kazakistan'la ilişkilerimizi her alanda geliştirme irademizi teyit ettik" ifadelerini kullandı.

 

Bu görüşmenin de video konferans yoluyla yapıldığı öğrenildi.

 

 İlgili konular

sarıgül

Mustafa Sarıgül: Bakan Çavuşoğlu’nu tebrik ediyorum

3 ay önce

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu kutluyorum, tebrik ediyorum. Bu dış politikanın da devam ettirilmesini diliyorum." diyerek takdirlerini dile getirdi....Devamını oku
Çavuşoğlu

Ukrayna Çavuşoğlu ve Erdoğan'ı yalanladı

3 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "4 başlık üzerinde mutabakat varmış gibi bir durum söz konusu. " sözlerinin ardından Ukraya Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba açıklamada bulundu....Devamını oku