Ekonomi

Bakan Elvan ya istifa edecek ya da görevden alınacak

1 yıl önce

Elvan

Erdoğan’ın grup toplantısındaki "Faizi savunanla beraber olamam” açıklamasını alkışlamayan Elvan’ın istifa edeceği ya da görevden alınacağı konuşuluyor.

Gazete Duvar'ın "Duvar Arkası" bölümünde, "Elvan’ın MB kararının ardından yaşanan döviz krizi sürecinde de sessizliğini koruyup ortada görünmemesi bu iddiaları güçlendirdi.

 

Meclis kulislerine göre Hazine Maliye Bakanlığında bir değişim kesin ancak bunun zamanlaması ile ilgili farklı görüşler var.

 

Bir kesime göre Lütfi Elvan Meclis Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinin ardından görevden alınacak.

 

Aralarında AK Partili bazı milletvekillerinin de olduğu bu görüşü savunan siyasetçiler bütçe sürecinde bir değişikliğin bütçenin savunulması açısından sorun yaratacağı görüşünde.

 

Ancak bir kesime göre ise asıl Elvan bütçeyi ve dolayısıyla bahsedilen yeni ekonomi politikasını savunamayacağı için bütçe görüşmeleri öncesinde görevden alınacak.

 

Bu görüşü savunanların iddiası gerçekleşirse Elvan bütçe görüşmelerinin başlayacağı 6 Aralık öncesinde görevden alınabilir.

 

Bu iddia gerçek olursa Elvan’la ilgili kritik haftaya girildiği anlamına geliyor.

 

Eğer Elvan bu süreçte görevden alınmazsa 9 Aralık’ta Meclis Genel Kurulu'nda Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesini savunmak için kürsüde olacak." ifadesi kullanıldı. İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

10 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
üç kuruş

27 Mart gün özeti

10 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku