Politika

Bakan Gül: Yüksek mahkeme üyesine yakışmaz

5 gün önce

bakkan

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın "Işıklar yanıyor" paylaşımına tepki gösterdi. Gül, "Bu paylaşım bir yüksek mahkeme üyesine yakışmaz" dedi.

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın "Işıklar yanıyor" şeklindeki paylaşımına içişlerinden sonra Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den de tepki geldi.

 

"Bir yüksek mahkeme üyesine böyle bir paylaşım yakışmaz’’ diyen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ‘‘Millet adına karar veren bir kurumun, hak ve adalet için hareket etmesi gerekir" diyerek tepki gösterdi.

 

Anayasa Mahkemesi’in Enis Berberoğlu hakkında verdiği kararı, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tanımaması üzerine, AYM Üyesi Engin Yıldırım, AYM'nin fotoğrafını "Işıklar yanıyor" notuyla paylaştı.

 

 İlgili konular

yıldırım

'Engin Yıldırım imdadımıza yetişti, Biz de bu tartışmadan kurtulmuş olduk'

4 gün önce

Anaysa Mahkemesi’nin Enis Berberoğlu kararı, yerel mahkeme tarafından tanınmamıştı. Bunun üzerine AYN üyesi Engin Yıldırım sosyal medya hesabı üzerinden AYM binasının fotoğrafını paylaşarak ‘Işıklar yanıyor’ demişti. Yerel mahkemenin hukuk dışına çıkarak AYM’nin kararına direnmesini ismi belirtilmeyen bir yetkilinin Engin Yıldırım imdadımıza yetişti, AYM'yi hedef tahtasına koydu" diyerek yorumladığı belirtildi....Devamını oku
karkt

Kabul edersek herkes ister!

2 ay önce

TTB'den ölüm orucundaki avukatlar için çağrı: Talepleri dikkate alınsın...Devamını oku