Politika

Bakan Koca'dan HDP, TİP ve Saadet Partisi'ne teşekkür

1 ay önce

koca

HDP ve Türkiye İşçi Partisi, Sağlık Bakanı Koca'nın yaptığı aşı çağrısına 'Sıramızı bekleyeceğiz', yanıtını verirken, Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'dan 'Önümüzdeki hafta olacağım' yanıtı geldi. Bakan Koca, parti liderlerine teşekkür etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Anayasa Mahkemesi Başkanını, Meclis Başkanını ve tüm siyasi parti genel başkanlarını arayarak aşı olmaya davet etmişti. Koca'nın davetine parti liderlerinden yanıt gelmeye devam ediyor.

 

 

HDP'den yapılan açıklamada, "En kısa sürede en etkili bağışıklamanın bir an önce başarılması için her türlü imkanın kullanılmasını umut etmekteyiz." ifadesine yer verildi.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tüm siyasetçileri kamuoyu önünde aşı olmaya davet etmişti. Koca'nın açıklamasında, şunlar kaydedildi:

 

"Sağlık ve Sosyal Politikalar Komisyonumuz ile yaptığımız değerlendirmeye göre, bu davet daha önce belirlenen risk grubu, kronik hastalar ve sağlık çalışanları için düzenlenen aşılama programına uygun değildir. Bu nedenle herkesin belirlenmiş risk öncelik sırası ile aşılanması, sürecin hızlıca ve etkili bir şekilde devam etmesi gereklidir. Bizler, risk ölçüleri içerisinde sıramız geldiğinde aşı olacağımız bilgisini kamuoyu ile paylaşıyoruz."

 

TİP Başkanı Baş: Ben de 'sıram geldiğinde' aşı olacağım

 

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş kendisine gelen davete, “Hekimlerin, TTB’nin, bilimin yol göstericiliğinde hepimizin aşı olması gerekiyor. Ben de ‘sıram geldiğinde’ aşı olacağım. Öncelikle sağlık emekçileri, kronik rahatsızlığı ve yaş sınırı olanlar aşı olmalıdır” yanıtını verdi.

 

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu: Önümüzdeki hafta içi uygun bir zamanda aşı olacağım


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da "Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam beni arayarak Ankara Şehir Hastanesi’nde aşı olmaya davet etti; nazik daveti için teşekkür ediyorum. Hayatın tekrar normale dönebilmesi için doktorlarımızın da tavsiyesine uyarak, önümüzdeki hafta içi uygun bir zamanda aşı olacağımı ifade etmek isterim." ifadelerini kullandı.İlgili konular

hdp

HDP heyeti Avrupa Yeşiller heyetiyle online görüştü

1 gün önce

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın içinde bulunduğu HDP heyeti, Avrupa Yeşiller heyetiyle online görüşme yaptı....Devamını oku
dersim

Dersim'de esnaf kan ağlıyor

2 gün önce

“Herkes İçin Adalet” kampanyası kapsamında esnaf ziyaretinde konuşan HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, dükkanların boş olduğunu belirterek, esnafın zor durumda olduğunu söyledi....Devamını oku