Ekonomi

Bakan Kurum: Kanal İstanbul Projesi'nin temelini atıyoruz

6 gün önce

kurum

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesi'nin temelinin yaz aylarında atılacağını söyleyerek, "Türkiye için çok önemli şehircilik projesidir. Boğazımızı kurtarma projesidir. Her türlü detay proje içerisinde düşünülmüş ve buna göre tedbir alınmıştır" ifadesini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a geldi. İl Koordinasyon Toplantısı’na başkanlık eden Bakan Kurum, daha sonra Elazığ depreminin ardından yapımı süren konutlarda inceleme yaptı.

 

Sürsürü Mahallesi’ndeki şantiye alanında yapılan çalışmalara ilişkin açıklamada bulunan Bakan Kurum, 24 Ocak 2020’deki depremin ardından Elazığ ve Malatya’da 27 bin konutun dönüşümünü başlattıklarını ifade etti. Bakan Kurum, daha sonra sözü Kanal İstanbul'a getirerek şunları söyledi:

 

 

"Kanal İstanbul sürecini Sayın Cumhurbaşkanımız milletimizle paylaştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yazın temelini atacaktır. Biz de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak tüm planlamaları yaptık.

 

Bu planlamalar çerçevesinde gerek çevre düzeni planı, gerek 5001 ölçekli uygulama imar planını onayladık ve askıya çıktık. Biz eser üretiyoruz. 19 yıldır hep eser üreterek, milletimize hizmet ederek bugünlere geldik. Aynı anlayışla projelerimizi yapacağız."İlgili konular

tolgağar

AK Partili Tolga Ağar’dan Sedat Peker’in iddialarına yanıt

6 saat önce

AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in hakkındaki iddialara ilişkin olarak bir açıklama yaptı....Devamını oku
Salih Yılmaz Coşkun

19 yaşındaki genç kızı bıçaklayarak öldürdü!

4 hafta önce

Elazığ'da, 19 yaşındaki Bahar B., sevgilisi Salih Yılmaz Coşkun tarafından bıçaklanarak katledildi....Devamını oku