Ekonomi

Bakan Nebati, iş dünyasının ve STK’ların kadın yöneticileri ile görüştü

1 hafta önce

nebati

Bakan Nebati, iş dünyasının ve sivil toplum kuruluşlarının (STK) kadın yöneticileriyle buluştu. Nebati görüşmede, piyasalardaki oynaklığın azaltılması için gerekli tedbirlerin alınacağı sözünü verdi.

Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleşen görüşmede, iş dünyasının kadın yöneticileri ile buluşan Nebati, Türkiye’nin ekonomik görünümüne dair bir sunum yaptı.

 

Türkiye Ekonomi Modelinin doğru bir model olduğunu ifade eden Nebati, güçlü üretim ve ihracat kapasitesi ile Türkiye’nin yüksek miktarda doğrudan yabancı yatırım çeken önemli bir merkez haline gelme potansiyeli olduğunu belirtti.

 

Bakan Nebati, piyasalardaki oynaklığın azaltılmasına yönelik olarak gereken makro ihtiyati tedbirlerin alınacağını, ekonomide beklentileri iyileştirerek reel sektörün önünü daha net görmesinin sağlanacağını söyledi.

 

Kadın istihdamının artırılması amacıyla mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programları başta olmak üzere verilen destekler ve teşviklere de değinen Bakan Nebati, sosyal politikalar kapsamında devreye alınan projeleri paylaştı.

 

İş dünyası, reel sektör ve STK temsilcilerinin katıldığı toplantı sonrası kadın yöneticilere tek tek söz veren Bakan Nebati, farklı sektörlerden görüş, öneri ve sorunları not aldı.

 

Basına kapalı düzenlenen toplantı yaklaşık 5 buçuk saat devam etti.

 İlgili konular

nebati

Bakan Nebati TÜSİAD heyetiyle buluştu

1 hafta önce

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski ve Yönetim Kurulu üyeleriyle buluştu....Devamını oku