Ekonomi

Bakan Nebati sektör temsilcileriyle bir araya geldi

5 ay önce

nebati

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonominin önemli aktörlerinden otomotiv, ihracatçılar ve deniz ticaret odası temsilcileriyle bir araya geldiğini Twitter'dan "Katılımcı bir anlayış ilkesiyle iş dünyasıyla olan görüşmelerimize devam ediyoruz." diye duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) ve İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası (İMEAK) yöneticileriyle bir araya geldi.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelerek, yürürlüğe koydukları yeni ekonomik adımlara ilişkin görüş alışverişine devam ediyor. Bakan Nebati bu kapsamda bugün sırasıyla TİM, OYDER ve İMEAK heyetleriyle bir araya geldi. Nebati, görüşmeler hakkında sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı:

 

“Bugün Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Sayın İsmail Gülle ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldik. Katılımcı bir anlayış ilkesiyle iş dünyasıyla olan görüşmelerimize devam ediyoruz.”

 

“OYDER Başkanı Sayın Turgay Mersin ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldik. Sektörel bazlı görüş ve önerilerin yanı sıra uygulamaya koyduğumuz politikalarımızın etki ve çıktılarını detaylı bir şekilde aktardık.”

 

"İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Sayın Tamer Kıran ve Yönetim Kurulu Üyelerini ağırladığımız toplantıda, uyguladığımız aksiyon adımlarını ve sektöre yönelik detayları ele aldık."İlgili konular

nebati

Bakan Nebati, enflasyonu nasıl düşüreceğini açıkladı

5 ay önce

TÜİK'in enflasyon verilerine ilişkin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Önümüzdeki dönemde mali disiplin içerisinde enflasyon ile mücadeleyi sürdürmekte kararlıyız" diye konuştu....Devamını oku