Gündem

Bakan yardımcısı duyurdu: O ülkelerdeki Türkler dönebilecek

2 yıl önce

Bakan yardımcısı duyurdu: O ülkelerdeki Türkler dönebilecek


Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, koronavirüs sebebiyle uçuş yasağı kararı alınan 9 Avrupa ülkesindeki Türk vatandaşı öğrenci ve turistlerin 17 Mart 24:00’a kadar Türkiye’ye geri gelebileceğini açıkladı.
 
BOLD – Koronavirüsle mücadele için uçuş yasağı kararı alınan 9 Avrupa ülkesindeki Türk vatandaşı öğrenci ve turistlerin 17 Mart gece yarısına kadar Türkiye’ye dönebileceği duyuruldu.
 
BAKAN YARDIMCISI KARARI TWİTTER’DAN PAYLAŞTI
 
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında dün uçuş yasağı tedbiri kararı alınan 9 Avrupa ülkesinde bulunan Türk vatandaşı öğrenci ve turistlerimiz 17 Mart 2020 Saat 24:00’a kadar ülkemize dönüş yapabilecek” ifadelerini kullandı.
 
UÇUŞLAR BOŞ OLUYORDU, ONLARLA DÖNEBİLİRLER
 
Ayrıca bir kişinin sorusu üzerine Kıran, şunları belirtti:
 
“Yerli havayolu işletmelerimiz bu ülkelere yolcu uçuşu düzenleyebiliyor. Ancak uçuşların dönüşü boş oluyordu. Şimdi öğrenci ve turistlerimiz bu uçaklarla geri dönebilir. Tabii dönüşte gerekli tedbirleri almak koşuluyla. THY ve ilgili havayolu şirketleriyle temasa geçebilirsiniz.”
 
BUGÜN SAAT 08:00’DAN İTİBAREN GEÇERLİ HALE GELDİ
 
İçişleri Bakanlığı, bugün saat 08:00’dan itibaren Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda’dan Türkiye’ye yolcu girişlerinin tüm hudut kapılarından durdurulduğunu açıklamıştı.

 İlgili konular

almanya

Almanya, Uluslarası Ensar Vakfı'nı terör suçlaması ile yasakladı

2 ay önce

Almanya İçişleri Bakanlığı, Uluslarası Ensar Vakfı'nı terör örgütlerine destek verdiği gerekçesiyle faaliyetlerini yasakladı....Devamını oku
hekim

Erdoğan'ın sahip çıkmadığı hekimlere Almanya kapıları açtı

3 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'ya giden doktorlar için “Varsın, giderlerse gitsinler” derken, Almanya Türkiye'den gelecek doktor, mühendis, öğretmen ve akademisyenlere kapıları açtı....Devamını oku