Politika

Bakan Yardımcısı'ndan 'gaza gelmeyin' uyarısı

2 hafta önce

whatsapp

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam "ani bir dolduruş"a ve "gaz"a gelmeme uyarısında bulunup WhatsApp'ı kullanmaya devam etmenin önemine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, WhatsApp'ın kararı sonrası ‘yerli' uygulamaları kullanmaya davet etti. Koç, “BİP ve Dedi gibi milli ürünlerimizde var. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın belirttiği gibi dijital faşizme hep birlikte karşı duralım!” açıklamasında bulundu. 

 

Kültür ve Bakan Yardımcısı Serdar Çam ise "gaza gelmemeye" çağırdı.

 

Çam'ın Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarından bir bölüm şöyle:

 

"Paranoyak olmaya, çok takmaya da gerek yok. Yerli dijital ürünleri tercih edip yayma çabası milli bir vazife ve bilinç. Ama önceki tecrübelere göre; ani bir dolduruşla bazı uygulamalardan çıkılsa bile geri dönüşler olabiliyor. Önemli olan kalıcı ve yaygın kullanımını sağlayabilmek.

 

Ülkeler birbirlerine telefon cihazı ve uygulamalarına karşılıklı yasaklar getirse de sosyal medya ağları üzerinden operasyonlar çekebiliyorlar. Yerli ürün kullanımı kadar kullanıcıların gaza gelmemesi ve yönlendirilmemesi önemli.Ürünler sizin olsa bile güdülen koyuna dönüşmemeli!

 

Yaay/BİP’e geçip,kullanmalıyız. Ancak! Ankara-Paris-Moskova-NewYork-Mogadişu-Cezayir-Bakü-Saraybosna vb. beldelerde milyarlarca insan eşit şekilde aynı Twitter/Facebook/Whatsupp kullanıyor. Öyleyse ben de kullanmaya devam ederim; çünkü bizim dünyaya bir mesajımız var anlatmalıyım!"

 

 

 İlgili konular

watssapp

WhatsApp'tan yeni açıklama

1 hafta önce

WhatsApp, yeni bir açıklama yayımlayarak Facebook ve WhatsApp'ın, kullanıcıların mesajlarını göremediğini belirtti....Devamını oku
demir

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: WhatsApp, ulusal güvenlik sorunu

2 hafta önce

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, WhatsApp sözleşme güncellemesine ilişkin açıklamalarda bulundu. İsmail Demir açıklamasında, "WhatsApp, ulusal güvenlik sorunu" diye konuştu....Devamını oku