Dünya

Bakü'de özel kuvvetler, ‘Üç Kardeş 2021’ ortak tatbikatını gerçekleştirdi 

1 hafta önce

bakü

Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan özel kuvvetleri Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de ortak askeri tatbikat yapıyor. Yapılan tatbikata ‘Üç Kardeş 2021’ ismi kondu.

Azerbaycan Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Hikmet Mirzeyev, törende yaptığı konuşmada Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan'ın yakın dost ve kardeş ülkeler olduklarını, bu ilişkilerin merkezinde üç ülke halklarının yakınlığına vurgu yaptı.

 

Mirzeyev, Azerbaycan'ın 27 Eylül 2020'de Ermenistan silahlı kuvvetlerine karşı başlattığı 44 günlük karşı taarruzun ilk gününden itibaren Türkiye ve Pakistan'ın Azerbaycan'a gösterdiği dayanışma ve desteğin bunun ispatı olduğunu belirtti.

 

Üç ülkenin ilişkilerini daha da güçlendirmek ve geliştirmek için önemli adımlar attığını belirten Mirzeyev, Üç Kardeş 2021 tatbikatının, üç ülkenin askerleri arasında geniş bir deneyim ve görüş alışverişi ve mesleki eğitimlerinin daha da iyileştirilmesine büyük katkı sağlayacağına emin olduğunu ifade etti.

 

Üç Kardeş 2021 tatbikatının 20 Eylül'e kadar devam edeceği bildirildi.İlgili konular

tatbikat

Rusya ve Özbekistan’dan Afganistan sınırında tatbikat

1 ay önce

Rusya ve Özbekistan ordularından askerler, Afganistan sınırındaki dağlık arazili Termez poligonunda bin 500 askerin katılımıyla tatbikat gerçekleştirdi....Devamını oku