Ekonomi

Bankalardan Hazine garantili 25 milyar liralık paket

3 yıl önce

Bankalardan Hazine garantili 25 milyar liralık paket


Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi ve 12 bankanın katılımı ile KOBİ’ler ve KOBİ dışı tüm işletmeler için 25 milyar liralık desteğin devreye alınacağı açıklandı.
 
 
Yeni paket, İVME paketinde de olduğu gibi enflasyon endeksli olacak ve tüketici fiyatlarındaki düşüş kredi maliyetini düşürecek. Paket ‘Ekonomi Değer Kredisi’ adıyla devreye alınacak.
 
Faiz oranı hesaplanırken ise kullandırma tarihindeki yıllık TÜFE oranı baz alınacak ve kullandırma tarihinden itibaren altı ayda bir güncellenecek.
 
Lira nakit kredilerde faiz ve vade koşulları altı ay anapara ödemesiz toplam 36 ay vadeli krediler için TÜFE+4, altı ay anapara ödemesiz toplam 48 ay vadeli krediler için ise TÜFE+4.5 olacak.
 
Pakete Ziraat Bankası, Akbank, İş Bankası, Halkbank, Garanti BBVA, QNB Finansbank, Yapı ve Kredi Bankası, Vakıfbank, Denizbank, TEB, Şekerbank, Eximbank katılacak.
 


İlgili konular

Çelik

Çelik'ten Zafer Partisi'ne destek

3 ay önce

Hercai, Ateşteyim, Dilberim şarkılarıyla hafızalara kazınan şarkıcı Çelik Erişçi, Ümit Özdağ'ın lideri olduğu Zafer Partisi'ne destek verdi....Devamını oku
nebati

Kur korumalı mevduatı desyekleyenlerin oranı sadece yüzde 5

5 ay önce

Yapılan son araştırmaya göre kur korumalı mevduata ilgi düşük kaldı. 100 bin lirasını kur korumalı mevduata geçiririm diyenlerin oranı yüzde 5 olurken, bu oran kripto paralarda yüzde 7'yi buldu....Devamını oku