Yaşam

Barış buluşmasında 2 ölü, 1 yaralı

1 yıl önce

barış

Ağrı'nın Patnos ilçesinde barışmak için bir araya gelen husumetli iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 2 kişi ölürken, 1 kişi de ağır yaralandı.

Patnos ilçesi Cumhuriyet Caddesinde meydana gelen olayda, aralarında 6 yıldır husumet bulunan akraba Bilici ve Karahan aileleri bugün barışmak için bir araya geldi.

 

Burada taraflar arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Silahların da kullanıldığı kavgada Reşat Bilici yaşamını yitirdi, Kemal Karahan ile aileleri barıştırmak için arabuluculuk yapan İdris Özkaya yaralandı.

 

Patnos Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan Özkaya da doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Güvenlik güçleri yeni bir olay yaşanmaması için bölgede önlem aldı.

 

Olay sırasında cep telefonuyla çekilen görüntülerde ise silah sesleri duyuldu.İlgili konular

çavuşoğlu

Bakan Çavuşoğlu'ndan ilk yorum: Barışa vesile olmasını ümit ediyoruz

1 yıl önce

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya ve Ukrayna müzakere heyetlerinin bir sonraki toplantısının İstanbul’da yapılmasıyla ilgili ilk yorumu, "Toplantıların kalıcı ateşkesle sonuçlanarak barışa vesile olmasını ümit ediyoruz" şeklinde oldu. ...Devamını oku
barış

Zelenski'ye büyük jest: Nobel Barış Ödülüne aday gösterildi

1 yıl önce

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Rus bombardımanında yaralanan sivilleri tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti. Zelenski ve Ukrayna halkı Nobel Barış Ödülüne aday olarak gösterildi....Devamını oku