Dünya

Başbakan Ardern anlattı: Neden başörtüsü taktım?

3 yıl önce

Başbakan Ardern anlattı: Neden başörtüsü taktım?


Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Christchurch saldırılarının ardından Müslümanlarla dayanışma için neden başörtüsü taktığını açıkladı. Ardern, bir Avustralya televizyonu ile söyleşisinde, camileri hedef alan terör saldırılarının ardından Müslüman kadınların başörtüsü takarken kendilerini güvende hissetmediklerini, bundan dolayı başörtüsü takarak onlara destek verdiğini ifade etti.

‘GÖREVİM HALKA GÜVEN VERMEK’

Başbakan olarak görevinin halka güven duygusu vermek olduğunu söyleyen Ardern, “Benim işim, insanların kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak. İnsanların kendilerini güvende hissetmediği fikri beni derinden üzüyor. Ve benim görevim, bu güvenlik duygusunu geri kazandırmaya çalışmak” dedi.

Saldırının ertesi günü taziye ziyaretinde bulunduğu camiye başörtüsü ile giden Ardern, bu tutumunu saldırıların ardından düzenlenen anma törenlerinde de sürdürmüştü. Yeni Zelandalı kadınlar da sosyal medya üzerinden başlattıkları kampanya ile başörtülü fotoğraflar paylaşmışlardı. (Euronews)

 İlgili konular

Ekonomiye güven

Ekonomiye güven son 7 ayın en düşük seviyesinde

9 ay önce

TÜİK verilerine göre, ekonomik güven endeksi aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 1,8 oranında gerileyerek 97,6'ya düşerken, böylece ekonomik güven endeksi, mayıs ayından bu yana en düşük değerini gördü....Devamını oku
aşı

Ücretli aşıya doktorlardan tepki: Aşıya güven sarsılır

1 yıl önce

Koronavirüs aşısının ücret karşılığında yapılabileceği iddiasına sağlık çalışanlarının tepkisini çekti. Doktorlar, “Ücretli aşı akla bile getirilmemeli, vatandaşın aşıya güveni sarsılmamalı” uyarısında bulunurken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın para karşılığı aşı iddiasına sessiz kalması dikkat çekti....Devamını oku