Gündem

Baskılara dayanamayan Olay TV, 26 günün sonunda kapandı

1 yıl önce

olay tv

Olay TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, 30 Kasım'da yayın hayatına başlayan Olay TV'nin kapandığını açıklarken, 26 gün yayın yapabilen kanal, Sarılar'ın açıklamasının ardından karardı.

Sarılar, canlı yayında yaptığı açıklamada “Cavit Bey baskı için iktidarı işaret etti. 30 Kasım’da ortaya çıkan bir kanalı kimin hedef alacağını herkes biliyor. Yayın lisans sahibi Cavit Bey. Hüseyin Köksal bir arayışa geçti. Çeşitli görüşmeler yapıyor” dedi.

 

Sarılar, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:


“Olay TV’nin bütün yayın hakları Cavit Çağlar’da. Hüseyin Köksal buraya yeniden yayın hayatına başlaması için birlikte yola çıktılar. Türkiye’nin kutuplaşmış ortamında herkese eşit mesafede yayın için birlikte bir araya geldiler. Hüseyin Bey Cavit Bey’le ortaklığını sonlandırma kararı aldı.


“Bu yayıncılığı daha fazla sürdüremeyeceğimizi anladık. Cavit Bey diyor ki: Bana iktidardan büyük baskı var. Kendi ifadesi. ‘Büyük baskı var, devam edemeyeceğim’ dedi. Kendisine burada hepimizin yerine gelecek ve bu yayını Olay TV’yi götürecek insanlar listesi sunulduğunu da söyledi kendi. ‘Başka gazetecilik kadrosuyla yola devam et baskısı görüyorum’ dedi kendisi.

 

“Cavit Bey iktidarı işaret etti. 30 Kasım’da yayına başlamış bir televizyonu, üstelik de tarafsız habercilik yapacağım iddiasıyla çıkan bir kanalı susturacak baskıyı yapacak merciiyi herkes biliyor.”

 

Sarılar’ın konuşmasının ardından kanal ekranı karartılarak yayın durdu.

 

180’den fazla çalışanın olduğu kanalın başka kanalı satın alarak ya da Youtube üzerinden yayın yapacağı konuşuluyor.

 

Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar’ın “Ya bir yol bulacağız ya bir yol yapacağız ama yayında kalacağız” dediği öğrenildi.

 

Baskı yapıldığı iddia edilmişti


HDP Grup Toplantısı’nın yayınlanması nedeniyle baskı gördüğü iddia edilen Olay TV’nin kapanacağı konuşulmuştu. Cavit Çağlar’ın “Bu yayın politikası beni aştı, ismimi de frekansımı da çekiyorum” dediği ileri sürülmüştü.İlgili konular

altun

Olay TV önergesine Altun'dan 'şereftir' cevabı

1 yıl önce

HDP İstanbul Milletvekili Dilşat Canbaz Kaya Olay TV'nin kapatılması hakkında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi vermişti. Kaya'ya yanıt, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan geldi. Altun, Olay TV ile ilgili bir açıklama yapmazken, "HDP'nin de onun efendilerinin de hedefinde olmak şereftir" dedi....Devamını oku