Gündem

Baş'tan Soma ve Çorlu davası tepkisi

1 yıl önce

Erkan Baş

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Bakanı Erkan Baş, Çorlu ve Soma davalarını hatırlatarak, Türkiye'nin en temel sorunlarından birisinin adalet olduğunu savundu.

Baş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulunda, kamuoyunda 4. yargı paketi olarak bilinen kanun teklifinin tartışmasının sürdüğünü, burada yaptıkları her değerlendirmede, Türkiye'nin en temel sorunlarından birisinin adalet sorunu olduğunu belirttiklerini dile getirdi.

 

Çorlu'da yaşanan tren kazasının yıl dönümünde, buna neden olan kişilerin hala ciddi bir yargılamadan geçmediğini, Somalı maden işçilerinin hak ve adalet mücadelesinin 15 yıldır sürdüğünü vurgulayan Baş, buna benzer sayısız örneğin gösterilebileceğini ifade etti.

 

Erkan Baş, konuşmasının ardından, staj yaptığı otelde ölü bulunan oğlunun davası için mücadele eden Murat Oğraş'a söz verdi.

 

Oğraş, yargılama sürecine ilişkin bilgi vererek, oğlunu katledenlerin cezasız kalmamasından ve adaletin sağlanmasından başka hiçbir taleplerinin olmadığını söylediİlgili konular

Soma

Soma davasında Can Gürkan'a 20 yıl hapis

1 yıl önce

Soma'da 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasına ilişkin davada karar açıklandı....Devamını oku