Politika

BBP Genel Başkanı Destici'den baraj tepkisi: Seçim barajı olmamalı

1 yıl önce

destici

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, seçim barajına tepki göstererek "Hiçbir şekilde baraj olmamalıdır. Seçim barajı sıfırlanmalıdır. Seçim kanunlarının merkezinde demokrasi olmalıdır" diye konuştu.

BBP lideri Destici, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı. Destici, HDP hakkında açılan kapatma davasına değinerek, şöyle konuştu:

 

"CHP'yi anlıyoruz. İyi Parti'ye ne oluyor? Hiç siz İyi Parti Genel Başkanı'nın ya da üst düzey yöneticilerin ağzından HDP'nin PKK'nın siyasi uzantısı olduğunu, PKK tarafından kurulduğunu ve bunun için de kapatılması gerektiğini duydunuz mu? Halbuki bize göre bu bir vatan borcudur. Mehmetçik nasıl o dağlarda terörle mücadele ediyor ve şehit oluyorsa biz de siyasi zeminde bu mücadelemizi yapacağız. Eğer PKK bir siyasi parti kurmuşsa bunun kapatılması için hepimiz ortak bir duruş sergileyeceğiz, bu anlamda Anayasa Mahkemesi'nin de elini güçlendireceğiz" 

 

Destici ayrıca seçim barajı tartışmalarına değinerek, "Hiçbir şekilde baraj olmamalıdır. Onun için seçim barajı sıfırlanmalıdır. Seçim kanunlarının merkezinde demokrasi olmalıdır" diye görüş belirtti.

 İlgili konular

destici

Mustafa Destici, baraj konusunda itirazını yineledi: Yeterli değil

10 ay önce

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’den Cumhur İttifakı ortakları AKP ve MHP’nin hazırladığı yeni seçim yasası teklifi ile ilgili, "Seçim barajı olmamalı oluyorsa da yüzde 3 olur. 10'dan 7'ye inmesi bir şey midir? Evet bir şeydir; ama yeterli değildir" diye itirazını yineledi....Devamını oku
babacan

Babacan, BBP Genel Başkanı Destici’ye göndermede bulundu

1 yıl önce

‘Cumhur İttifakı’nda yer alan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin ‘tasarruf’ olarak sunduğu öneriye bir tepkide DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan geldi....Devamını oku