Politika

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Asgari ücret en az 4 bin lira olmalı

5 gün önce

destici

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici asgari ücretin en az 4 bin lira olmasını istedi.  Destici asgari ücret tespitinin 6 ayda bir yapılması, asgari ücretlinin enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında ezdirilmemesini söyledi. 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Denizli'deki üye katılım töreninde yaptığı konuşmasında asgari ücreti, gündeme getirdi. 

 

Son üç yılda asgari ücret artışlarının enflasyon üzerinde seyretmesine partisinin öncülük ettiğini söyleyen Destici, konuyla ilgili açıklamalarını şöyle sürdürdü:

 

“Bunlarda da hep biz öncülük yaptık. Teklif sahibi olduk ama şunu gördük ki; asgari ücretin tespitiyle ilgili ya kalıcı bir sistem getirilmeli.

 

Yılda bir değil, enflasyonun yükselmesini ve dövizdeki artışı hesap ederek asgari ücret 6 ayda bir belirlenmeli. Asgari ücretlimiz, enflasyona ve gıda fiyatları başta olmak üzere pahalılaşan hayata ezdirilmemelidir. Ve yine geçmiş yıllarda olduğu gibi asgari ücrete enflasyonun çok üzerinde bir zam yapılmalı. Bu zam yüzde 40 seviyesinde olmalı ve asgari ücrette en az 4 bin TL olarak gerçekleşmelidir. Bunun altında olmamalıdır diyoruz” İlgili konular

Asgari ücretli

Asgari ücretli açlığa mahkum

49 dakika önce

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun toplanmasına günler kala Türk-İş, ‘Açlık ve Yoksulluk Sınırı’ araştırmasının Kasım ayı sonuçlarını yayınladı....Devamını oku
İnce

İnce: İktidarın karşısında 3-5 lira için eğilmeyin

4 gün önce

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, asgari ücret görüşmeleriyle ilgili olarak konuştu....Devamını oku