İnsan Hakları

Bebeğine mama alamayan anne, Ekşi Sözlük yazarlığını satılığa çıkardı

1 yıl önce

Ekşi Sözlük

Ekşi Sözlük'te bir kullanıcı bebeğine mama ve bez alamadığı için hesabını satılığa çıkarma kararı aldı.

Ekonomik krizin git gide arttığı bu günlerde Ekşi Sözlük'te bir kullanıcı, bebeğine mama ve bez alamadığı için hesabını satılığa çıkardı.

 

Açıklamasında ise, "3 yıllık çaylaklık sürecinden sonra 1 yıldır asil yazarlık statüsüne giren ekşi sözlük hesabımı ailemi geçindirebilmek adına satılığı çıkarıyorum." dedi.

 

GerçekGündem'in haberine göre işten çıkarıldığını söyleyen bir sözlük kullanıcısı, "Bebeğime mama alamıyorum" diyerek sözlük hesabını satılığa çıkardı. 3 aylık bebeği olduğunu söyleyen yazar, "Çok düşündüm ve bu yolu denedim" ifadelerini kullandı.

 

Kullanıcı, şunları yazdı:

 

"merhaba arkadaşlar;

 

çok üzgünüm.


çok düşündüm.


en sonunda çocuğuma ve aileme bakmam için bu yolu denedim.

 

evliyim yeni bir kızım oldu 3 aylık.


tek başıma çalışıyordum. bu ay çalıştığım iş yeri küçülmeye gidiyorum diye benim ve onlarca kişinin işine son verdi.

 

ilk sahibinden tertemiz, engel yememiş, lanetlenmemiş, hiç bir siyasi görüşe bağlı olmayan, 3 yıllık çaylaklık sürecinden sonra 1 yıldır asil yazarlık statüsüne giren ekşi sözlük hesabımı ailemi geçindirebilmek adına satılığı çıkarıyorum.

 

ilgilenen ciddi alıcılar lütfen iletişim kursun.

 

fiyat 6000-7000 tl"

 

BEBEĞİME BEZ VE MAMA ALAMIYORUM

 

Ekşi Sözlük kullanıcısının yazdıklarına çok sayıda yorum geldi. Bazı kullanıcılar olayın gerçekliğine inanmazken, bazıları "Umarım yardım edilir" diye yazdı. Kullanıcı, kendisine olumsuz yorum yapanlara, "Ben çocuğuma bez ve mama alamayacaksam başka ne umurumda olabilir." diye yanıt verdi.

 

BÖBREĞİNİ SATMAK İSTEYENLER HABERLERE YANSIMIŞTI

 

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde "Böbreğimi satmak istiyorum" ifadesini aratanların oranının son bir yılda yüzde 400 arttığı, işsizlik maaşıyla ilgili ifadelerde ise yüzde 5 bin artış yaşandığı haberlere yansımıştı.İlgili konular

Selçuk Yöntem Kenan Işık

28 Mart gün özeti

1 yıl önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
Sebze ve meyve

Sebze ve meyveye ramazan öncesi yeni zam

1 yıl önce

Türkiye Halciler Federasyonu Başkanı Yüksel Tavşan, maliyet artışları nedeniyle sebze ve meyveye zam gelirken, şimdi de ramazan zamlarının geleceğini ifade etti....Devamını oku