Politika

Bedelliden kaç milletvekili yararlandı?

1 ay önce

hulusi akar

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül'ün soru önergesini yanıtlayan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Bedelli askerlik hizmetinden bugüne kadar iki milletvekili yararlanmıştır." ifadelerini kullandı.

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yanıtlaması üzere Meclis Başkanlığı’na bir önerge verdi.

 

Bülbül Akar’a, “Son 3 yıl içerisinde bedelli Askerlik uygulamasına kaç yurttaşımız başvurmuştur? Yaş ortalamaları ve eğitim durumları nedir? Son 3 yıl içerisinde Bedelli Askerlik uygulamasından ne kadarlık bir gelir sağlanmıştır? Bu gelir hangi amaçlar doğrultusunda kullanılmıştır? Bedelli askerlik görevini ifa eden milletvekili var mıdır? Var ise kaç kişidir?” Sorularını yöneltti.

 

CHP’li vekilin sorularına yanıt veren Akar, bedelli askerlik hizmetinden yararlanmak üzere son üç yıl içinde 156 bin 926 kişinin başvurduğunu belirtti.

 

Akar ayrıca, "Bedelli askerlik hizmetinden bugüne kadar iki milletvekili yararlanmıştır." ifadelerini kullandı.

 

Bakan Akar, önergeye şu yanıtı verdi:

 

“Bedelli askerlik hizmetinden yararlanmak üzere son üç yıl içerisinde 156 bin 926 kişi başvurmuştur. Yaş ortalaması 24’tür. Bedelli askerlik hizmetinden faydalananların yüzde 53’ü lisans ve üstü seviye eğitim düzeyindedir. Söz konusu başvurular neticesinde elde edilen gelir, Bakanlığımızın ilgili muhasebe birimi hesabına yatırılmakta olup, genel bütçeye gelir kaydedilmektedir. Bedelli askerlik hizmetinden bugüne kadar iki milletvekili yararlanmıştır.”İlgili konular

çelik

AKP'li Çelik, BAE ile iş birliği politikasını eleştiren CHP'ye tepki göster

1 gün önce

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gündeme ilişkin sorulara verdiği cevapta, "Alternatif politikalar ortaya koyamayanlar, siyasetsizlik içerisinde debelenenler husumet siyaseti ortaya koyarlar" dedi....Devamını oku
Turkcell

18 Kasım gün özeti

1 hafta önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku