Gündem

Belediyenin 22.5 milyon doları kayıp

1 hafta önce

Tanju Özcan

Bolu'nun CHP'li Belediye Başkanı Tanju Özcan, yapılan incelemelerde AKP'li Başkan Alaaddin Yılmaz döneminde kullanılan 22,5 milyon dolarlık kredinin nereye harcandığını bulamadıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Tanju Özcan, meclis toplantısında yaptığı konuşmasında belediyeye AKP'li Alaaddin Yılmaz döneminde 22.5 milyon dolar hibe kredi verildiğini dile getirdi.

 

Başkan Özcan, yaptıkları araştırmada hibe kredinin nereye kullanıldığını bulmadıklarını ileri sürerek “ Ben bulamıyorum. 22,5 milyon dolarla ne yapıldı? Hangi işler yapıldı o para ile? Geçmiş kayıtlara da ulaşamıyorum. Arşiv yandı. Acaba benim ulaşmaya çalıştığım kayıtlar orada mıydı?” dedi.

 

Başkan Özcan, hibe kredinin eski belediye başkanı Yüksel Ceylan döneminde Körfez İşbirliği kapsamında alındığını ancak Alaaddin Yılmaz döneminde kullanıldığını vurguladı. 22,5 milyon dolar hibe kredinin nereye harcandığını bulamadıklarını kaydeden Özcan, “Yüksel Ceylan döneminde deprem sonrasında 22,5 milyon dolarlık bir hibe kredi Körfez İşbirliği kapsamında verilmişti. 22,5 milyon doları almak Alaaddin beye nasip oldu.

 

22,5 milyon dolarla ne yapıldı? Temiz su arıtma yapılmış. ‘Kur öncesinde yaptırsak kaça yaptırırız' dedik biz. 60, 70 milyon Lira tutuyordu. İsale hattı nasıl yapılmış? İki sefer kredi kullanılmış. Peki pis su artıma nasıl yapılmış? Oda kredi ile yapılmış.

 

22,5 milyon dolar bu günkü kurla 300 milyon liraya yakın para yapıyor. O para nere gitti? Geri kalanı nere gitti? Bana bunun biri izahını yapısın. Ben bulamıyorum. Bu konuyu biz savcılığa taşıyacağız bakalım altından ne çıkacak. Yani 22,5 milyon doların hadi 5 milyon doları ile temiz su arıtma yapıldı. Gerisi nerde? “ diye konuştu.

 İlgili konular

Hikmet Ata

Belediye işçisini darp eden AKP'li başkana hapis istemi

1 hafta önce

Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Hikmet Ata hakkında bir yıl 6 ay hapis cezası istemiyle dava açıldı....Devamını oku
şehit yakını

AKP'li belediye başkanından şehit yakınına hakaret

2 ay önce

Açtığı davayı kazanan şehit yakını Sevinç Karaca, "Valinin, kaymakamın, AKP'li milletvekillerinin, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin haberi var bu olayda, Hiçbir bana sahip çıkmadı, bana inanmadılar" dedi....Devamını oku