İnsan Hakları

Ben babam nerede diye soruyorum lütfen sesimi duyun, duyurun!

2 hafta önce

huseyingalipKüçüközyiğit

Kayıp Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit, sosyal medyada kampanya başlattı. Küçüközyiğit, 13 gündür dosyaya atanmadığı için delillerin akıbeti konusunda endişeli olduğunu belirtti.

KHK’lı Hüseyin Galip Küçüközyiğit, Gülen Hareketi’yle ilişkili olduğu gerekçesiyle Başbakanlıktaki hukuk müşavirliği görevine son verildi. Küçüközyiğit, 20 Aralık 2020’den bu yana kayıp.

 

tıp fakültesi 3. sınıf öğrencisi Nursena Küçüközyiğit, babasının kaçırıldığına ilişkin güvenlik kamerası görüntülerine ulaşamasının ardından uzun süre bu delilerle birlikte dilekçesini işleme koyacak devlet makamı aradı.

 

Nursena Küçüközyiğit, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Kayıp Bürosu’na  başvuru yapmak istedi ancak kabul edilmedi.  Aynı gün Emniyet, Karakol ve Savcılık arasında gidip gelen Nursena Küçüközyiğit, babasının kayıp olduğu ve kaçırılmış olabileceğine ilişkin başvurusunu alacak devlet görevlisi bulamadı.

 

KAMPANYA BAŞLATTI


Dilekçesini sonunda işleme koyduran Nursena Küçüközyiğit, bu sefer de kaçırılma olayından bu yana 13 günün geçmesine rağmen hala dosyaya savcı atanmamasından dolayı endişeli.

 

Sesini duyurmak isteyen Nursena Küçüközyiğit sosyal medyadan kampanya başlattı. Görüntülü bir paylaşım yapan genç kız, son iki hafta içerisinde yaşadıklarını anlatarak yardım istedi.

 

Daha fazla gün saymak istemediğini belirten Nursena Küçüközyiğit, dosyaya savcı atanmadığı için delillerin karartılabileceği endişesi taşıdığını söyledi.

 

‘HüseyinGalipi Bulun’ etiketiyle yaptığı görüntülü paylaşımda “Ben babam nerede diye soruyorum” diyen Nursena Küçüközyiğit: “Babam bulunsun istiyorum lütfen sesimi duyun, duyurun” ifadelerini kullandı.İlgili konular

ihale

Yemek ihalesi operasyonunda 34 gözaltı

3 ay önce

2018-2020 yılları arasında gerçekleştirilen yemek ihalelerine fesat karıştırdığı iddia edilen 34 kişi gözaltına alındı....Devamını oku