Ekonomi

Berat Albayrak: Battık diyenlere inat ekonomimize güven artıyor

2 yıl önce

berat

Ekonomik Güven Endeksi açıklaması sonrası, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan açıklama geldi. Albayrak, “Battık, bittik diyenlere inat, ekonomimize güven artıyor” dedi.

Ekonomik Güven Endeksi, ülke ekonomisi ne dair beklentileri ölçen ve 100,0 seviyesi altının daha negatif, 100,0 seviyesi üzerinin ise pozitif, olumlu gidişat olduğunu gösteriyor. Ekonomik Güven Endeksi, Ekim ayında 92,8 seviyesine çıkarak Şubat sonrası en yüksek seviyeye ulaştı.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ekonomik Güven Endeksi açıklaması sonrası sosyal medya Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Albayrak, “Farklı siyasi saiklerle bir olup battık, bittik yaygarasıyla algı oluşturmaya çalışanlara inat, ekonomimize güven artıyor! Ekonomik Güven Endeksi Eylül’de 88,5 iken Ekim’de yüzde 4,8 oranında artarak 92,8 değerine yükseldi” dedi.

 

 İlgili konular

Evren Devrim Zelyut

Dolar adım adım 20 liraya

8 ay önce

Yeniçağ yazarı Evren Devrim Zelyut, doların adım adım 20 liraya gittiğini kaleme aldı....Devamını oku
Döviz kuru ve altın

Döviz kuru ve altın fiyatlarında son durum

8 ay önce

Serbest piyasada 14,5350 liradan alınan dolar 14.5370 liradan, 15.8730 liradan alınan euro ise 15.8750 liradan satışa sunuldu....Devamını oku