Dünya

Biden: Enflasyon küresel bir sorun

1 yıl önce

biden

ABD Başkanı Joe Biden, enflasyonun, koronavirüs salgınının neden olduğu ekonomik çöküşü atlatırken hemen her gelişmiş ülkede ortaya çıkan küresel bir sorun olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden, ABD'de bugün açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerine ilişkin değerlendirmeler yaptı.

 

ABD Başkanı Biden, verilerin, benzin ve gıda fiyatlarının düşmesiyle geçen ay manşet enflasyonda "anlamlı" bir düşüş yaşandığını ve aynı zamanda fiyat artışlarını yavaşlatmada ilerleme kaydettiklerini dile getirdi.

 

Biden, fiyat artışlarının hala çok yüksek olması ve ailelerin bütçelerini sıkması nedeniyle yapacak çok işlerinin olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kllandı:

 

"Enflasyon, salgının neden olduğu ekonomik çöküşü atlatırken, hemen her gelişmiş ülkede ortaya çıkan küresel bir sorun."



İlgili konular

Açlık sınırı

Açlık sınırı 5 bin liraya dayandı!

10 ay önce

Türk-İş, Ankara'da gıda enflasyonunun Mart'ta bir önceki aya göre yüzde 8,24 arttığını açıklarken, açlık sınırının asgari ücretin 675 TL üzerine çıktığı ifade edildi....Devamını oku
kalın

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Erdoğan ve Biden Brüksel'de görüşecek

10 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan Perşembe günü Brüksel'de NATO Liderler Zirvesi'ne katılacak. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Erdoğan'ın Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden ile de ikili görüşme yapacağını açıkladı....Devamını oku