Dünya

Biden: Putin'in zalimlikleri ve askerlerinin yaptıkları insanlık dışı

3 ay önce

biden

ABD Başkanı Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin hakkında, "Putin'in zalimlikleri ve askerlerinin Ukrayna'da yaptıkları insanlık dışı" diye konuştu.

ABD Başkanı Joe Biden, İrlanda Başbakanı Michael Martin ile Oval Ofis'te çevrim içi gerçekleştirdiği görüşme öncesi basına konuştu.

 

Martin ile bugün yüz yüze görüşme planları olduğunu ancak Martin'in COVID-19 testinin dün gece pozitif çıkması nedeniyle görüşmeyi çevrim içi yapma kararı aldıklarını aktaran Biden, İrlanda Başbakanı'na geçmiş olsun dileklerini ifade etti.

 

Görüşmeyi tüm dünyanın daha çok birliğe ihtiyaç duyduğu bir zamanda gerçekleştirdiklerini kaydeden Biden, "Putin'in zalimlikleri ve askerlerinin Ukrayna'da yaptıkları insanlık dışı." ifadelerini kullandı.

 

Biden, İrlanda'nın dünya sahnesindeki yerinin önemine dikkati çekerek, İrlanda'nın Putin yönetimine uyguladığı yaptırımların da önemli olduğunu dile getirdi.

 

Öte yandan Biden, ABD'nin, Kuzey İrlanda'da Katolik ayrılıkçılar ve İngiltere'yle birlik yanlısı Protestanlar arasındaki savaşı sona erdiren Belfast Anlaşması'na (Hayırlı Cuma Anlaşması) desteğinin sürdüğünü de belirtti.İlgili konular

biden

Putin’e 'kasap' diyen Biden’a cevap: Hastadır, tedavi olsa iyi olur

3 ay önce

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma’nın Başkanı Vyaçeslav Volodin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e “kasap” diyen ABD Başkanı Joe Biden’a tepki göstererek “Biden belki de hastadır, tedavi olsa iyi olur” diye karşılık verdi....Devamını oku
biden

ABD Başkanı Biden, Ukrayna'ya uçaksavar desteği vereceğini açıkladı

3 ay önce

ABD Başkanı Joe Biden ABD'nin Ukrayna'ya desteğinin artarak devam edeceğini, Ukrayna'ya uçaksavar desteği vereceklerini ve bu yolla Ukrayna'nın hava sahasının korunacağını dile getirdi....Devamını oku