Sağlık

Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara duyurdu: ‘Şubat ayında rahatlayabiliriz’

1 hafta önce

ateş

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, kısıtlamaların kalkması için gerekli olan şartları payalaştı. Kara, normalleşme tarihine işaret ederek, "Risk grubundaki büyüklerimizi aşılarsak Şubat'ta rahatlayabiliriz" ifadesini dile getirdi.

Habertürk'te Veyis Ateş'in sunduğu Türkiye'nin Nabzı programına konuk olan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, bir süredir konuşulan "15 Şubat'ta restoranlar ve kafeler açılacak" iddiası ile değerlendirmelerde bulundu.

 

Kara, konuyla ilgili yağtığı açıklamada şunları dile getirdi:

 

"Bizim öncelikle birkaç parametreyi birlikte değerlendirmemiz gerekiyor. Bir an evvel kendimizi, kontrollü ve yeni normal kurallar çerçevesinde bir normale dönüşe hazırlamamız gerekiyor. Özellikle çocuklarımızın okulları, gençlerimizin üniversiteleri ve ekonomik yaşamın devamı için aynı şekilde hazırlanmamız gerekiyor.

 

Öncelikle bizim temel amacımız sağlık ve olmazsa olmazımız kayıplarımızı azaltmak. Ama hemen bunun arkasında bir planlamanın olması gerekiyor. O bakımdan aşılar çok önemli. Özellikle kayıplarımızı hızla azaltabilirsek, risk grubundaki büyüklerimizi aşılarsak şubatta rahatlayabiliriz" 

 İlgili konular

selçuk

Bakan Selçuk 'yüz yüze eğitim' tarihini açıkladı

1 hafta önce

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim tarihi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Selçuk, ''15 Şubat'ta okulların açılması için ilke kararı var" dedi....Devamını oku
koca

Koca'dan koronavirüse yakalanan Özkan'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama

2 ay önce

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, koronavirüs'e yakalandığına dair kamuoyuna bilgi vermişti....Devamını oku