Gündem

Bilim Kurulu Üyesi Kara: Çin aşısı Çin’de onaylanmadı

2 yıl önce

kara

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara, Çin’den Türkiye’ye getirilen koronavirüs aşısı Sinovac hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kara, aşının Çin’de resmi olarak onaylanmadığını söyledi. Çin’in İstanbul Başkonsolosu Cui Wei de aşının yasal olmadığını duyurdu.

Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara, CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’a konuk oldu. Kara'dan, Çin’den Türkiye’ye getirilen Sinovac ile ilgili çarpıcı bir açıklama geldi.

 

Kara, “Türkiye’ye gelen Sinovac aşısı Çin’de ismini hatırlayamadığım bir kasabada uygulandı. Bilgi de resmi bir bilgi değil zaten. Aşı Çin’de resmi olarak onaylanmadı” dedi.

 

Öte yandan  Çin’in İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, A Haber yayınına katıldı ve Çin’den Türkiye’ye gelen 50 milyon doz koronavirüs aşısının faz 3 çalışmaları tamamlanmadığı için ülkesinde kullanımının yasal olmadığını söyledi.

 

 

 

 İlgili konular

test

Türkiye'de günlük Koronavirüs! 85 kişi daha hayatını kaybetti

1 yıl önce

Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı güncel Koronavirüs tablosuna göre; son 24 saate 13 bin 81 kişinin testi pozitif çıktı, 85 kişi ise yaşamını yitirdi....Devamını oku
can

Türkiye'de günlük Koronavirüs! 143 kişi daha can verdi

1 yıl önce

Türkiye’de son 24 saatte 33 bin 243 kişi koronavirüse yakalanırken 143 kişi daha koronavirüs yüzünden vefat etti....Devamını oku