Gündem

Binali Yıldırım Aksakallar Konseyi'ni topladı

4 ay önce

Binali Yıldırım

Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım başkanlığında toplandı.

Konseye ilk kez başkan olarak katılan Yıldırım, “Türk devletleri arasındaki ilişkileri geliştirmek, ekonomik, sosyal, kültürel alanlarda katkı sağlamak için yoğun bir çalışma içerisinde olacağız" dedi.

 

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım bu yıl 12'ncisi İstanbul Beşiktaş'ta bir otelde düzenlenen Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi'ne ilk kez başkan olarak katıldı.

 

Düzenlenen konseye Türk Devletleri Teşkilatı üye ülkelerinden temsilciler olarak Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Azerbaycan Aksakalı Hasan Hasanov, Kazakistan Aksakalı İkram Adyrbek, Kırgızistan Aksakalı Medetkhan Sehrimkulov ile Özbekistan Aksakalı Bakhtiyor Sayfullayev katıldı.

 

YÖN GÖSTERİCİ ROL OYNAYACAK

 

Konseyin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yıldırım, “8'inci Türk Devletleri Teşkilatı zirvesinde devlet başkanlarımız önemli tarihi kararlar aldılar.

 

Bunlardan bir tanesi de Aksakallar Konseyi ile ilgiliydi. Yönetmelik yenilendi ve yapısı güçlendirildi. Bu konuda ciddi gayret ve emeği olan genel sekreterimize ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum Aksakallar Konseyi yeni yapısıyla önümüzde ciddi projelerde daha fazla katkı sağlayacak, yön gösterici rol oynayacaktır” dedi.

 

Konuşmasının devamında Aksakallar Konseyi'nin üstlendiği sorumluluğun günden güne arttığını belirten Yıldırım, şunları söyledi:

 

Türk Devletleri Teşkilatı günden güne büyüyor ve güçleniyor. Üstlendiği sorumluluk her geçen gün daha da artıyor. Gerek bölgede gerek dünyada daha önemli bir organizasyon haline geliyor. Tabiatıyla Bu gelişme içerisinde Aksakallar Konseyi'nin de sorumluluğu artmaktadır. Biz Aksakallar olarak alacağımız kararlarda, yapacağımız tavsiyelerde, gerçekleştireceğimiz çalışmalarla teşkilatımızın yükselmesine çalışmalarla önemli katkı sağlamayı düşünüyoruz.İlgili konular

Tokat Havalimanı

İlk olarak 1995'te açılan Tokat Havalimanı 2022'de Erdoğan ile 3.kez açıldı

3 ay önce

Özal döneminde projelendirilerek 1995 yılında açılan ardından yolcu olmadığı için kapatılan ve 2006 yılında Binali Yıldırım tarafından açılan havalimanı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeniden açıldı....Devamını oku
Yıldırım

‘Aksakal’ Yıldırım’dan ‘Kazakistan’ açıklaması

5 ay önce

AKP Başkan Vekili ve Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım, Kazakistan'da meydana gelen olaylara yönelik açıklamada bulundu....Devamını oku