Türkiye Haberleri

Bir günde yedi sağlık çalışanı Koronavirüs nedeniyle öldü

1 ay önce

sağlıkçı

Türk Tabipleri Birliği (TTB), koronavirüs nedeniyle bir günde yedi sağlık çalışanının öldüğünü duyurdu

Türk Tabipleri Birliği, Koronavirüs'ten hayatını kaybeden her sağlık çalışanının ardından Sağlık Bakanlığı’na yaptığı ‘COVID-19 meslek hastalığı kabul edilsin' çağrısını tekrarladı.

 

Bugün hayatını kaybeden sağlık çalışanları

 

Ecz. Tek. Hayri Tuna: İstanbul’da eczane teknisyeni olarak çalışıyordu. Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

 


Ecz. İbrahim Nizam Çileli: Manisa’da eczacıydı. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

 

Ahmet Temir: Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ürodinami Bölümü’nde sağlık teknisyeni olarak çalışıyordu. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

 

Dr. Gökhan Ercan: Adana İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan Ercan 35 yaşındaydı. Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra çeşitli şehirlerde görev yapmıştı. Son olarak Adana’da Turgut Özal Bulvarı’nda bulunan Toplum Sağlığı Merkezinde filyasyon ekibinde çalışmaya başlamıştı. Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

 

Ferdane Bilgin: Hatay İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı idari personeli olarak çalışıyordu. Evli ve 2 çocuk annesi olan 40 yaşındaki Bilgin, Covid-19’a bağlı kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

 

Selver Kuşçu Ünal: Konya Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ebe olarak görev yapıyordu. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

 

Vet. Tek. Ahmet Yiğit: Bursa Keles İlçe Tarım Müdürlüğü’nde veteriner teknisyeni olarak çalışıyordu. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.İlgili konular

kpak

İsveç, Norveç’e sınır kapılarını kapatıyor

1 saat önce

Norveç’in başkenti Oslo dahil olmak üzere 9 kentte görülen mutasyonlu corona virüsünden sonra ülkede en sert önlemler devreye sokuldu....Devamını oku
köy

Bigadiç'te bir köy karantinaya alındı

2 gün önce

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Balıkesir'in Bigadiç ilçesine bağlı Hacıömerderesi kırsal mahallesi karantinaya alındı....Devamını oku