Ekonomi

Bitcoin, 3 yıldır ilk kez 17 bin doları aştı

1 hafta önce

bitcoin

Piyasa değeri en yüksek kripto para Bitcoin, üç yılın ardından ilk kez 17 bin dolar seviyesini aştığı görüldü.

Bu yıl değerini ikiye katlayan popüler kripto para New York'ta Salı günkü işlemlerde 17,067 dolara kadar çıktı. Bitcoin Aralık 2017'de 20 bin dolara yaklaşarak zirve yapmıştı. Sonrasında ise bir yıl içinde 3 bin 136 dolara kadar inmişti.

 

Kripto paralar, kamu otoriteleri ve büyük şirketler tarafından benimsendikçe adım adım geleneksel yatırım araçları arasında yer almaya hazırlanıyor.

 

Çevrimiçi ödeme şirketi PayPal Holdings Inc. ekim sonuna doğru kripto para birimlerini ödeme aracı olarak kabul edeceğini duyurmuştu. Böylece ağındaki 26 milyon kullanıcının çevrimiçi cüzdanlarında Bitcoin ve diğer sanal paraları tutmalarına imkan verdi.

 

Bitcoin'e ilişkin analist beklentileri de olumlu yönde. Örneğin Ekim sonunda ABD'li yatırım bankası JPMorgan, Bitcoin'in yukarı yönlü potansiyelinin "dikkate değer" olduğunu ifade etmişti.İlgili konular

bitcoin

Bitcoin'de sert düşüş: 17,860'a kadar geriledi

5 gün önce

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, 19,342 dolar ile yaklaşık 3 yılın zirvesine tırmandıktan sonra gelen satışlarla 2.46 düşüşle 17,860.75 dolar düzeyine gerilerken, haftalık getirisi sıfırlanan Bitcoin'in toplam piyasa hacmi de 331.39 milyar dolar düzeyine indi....Devamını oku
bitcoin

Yatırımcıların aradığı isim konuştu: Bitcoin 28 bin dolara doğru ilerliyor

4 ay önce

Amerikalı gazeteci Max Keiser, Bitcoin'in 28 bin dolara doğru ilerlediğini açıkladı....Devamını oku