Gündem

Borçlarını ödeyemeyen AKP'li belediye icralık oldu

6 ay önce

Akçakale Belediyesi

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçe belediyesi borçlarını ödemediği gerekçesiyle icralık oldu.

İcra sonrası belediyeye ait eski hizmet binasının ihale yoluyla satışa çıkarılacağı açıklandı.

 

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçe belediyesi, borçlarını ödemediği için icralık olduğunu duyurdu. Açıklamada belediyeye ait eski hizmet binasının icra yoluyla satılacağı ve ihale aşamasına gelindiği belirtildi.

 

Belediyeden yapılan açıklamada şöyle denildi:

 

“Akçakale Belediye’mizin geçmiş dönemden kalan borçları nedeni alacaklılar tarafından icraya başvurulduğu ve sürecin icra yoluyla ihale aşamasına geldiği kamuoyuna duyurulur. Bir yanda Akçakale’miz için rutin hizmetleri yaparken bir taraftan da belediyecilik hizmetlerinin ötesinde Akçakale’mizin gelişmesi için istihdam başta olmak üzere birçok projeler hayata geçirmeye devam ediyoruz.

 

Akçakale'de hizmet atağının yanı sıra hukuki mücadelelerle de Akçakale'de yaşayan her vatandaşımızın hakkını korumaya devam ediyoruz. Önceki dönemden kalma alacakları nedeni ile kurumumuza müracaat eden alacaklıların fatura karşılığı bulunmadığı için talep edilen ödemeler tarafımızca yapılmamıştır.

 

Yaşanan süreç esnasında Belediyemizin eski binası ile ilgili icra kararı verilmiş ve eski belediye yerinin ihalesi yapılacak. Belediye Başkanlığımızın fatura karşılığı olmayan iş ve işlemlere karşı hukuki mücadelemiz devam etmektedir. Belediye eski binasının yerinin kamuda kalması için de hukuki mücadelemiz sürüyor."İlgili konular

kadın öldürüld

Son 20 yılda 7 bin 71 kadın öldürüldü, 30 bin 446 kişi işkenceye uğradı

4 ay önce

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, ‘AKP Hükümetinin 20 Yıllık Hak İhlalleri Enkaz Raporu’nu yayınladı....Devamını oku