Dünya

Britanya Başbakanı Johnson, yeni kısıtlamaları açıkladı

1 hafta önce

britanya

Britanya Başbakanı Boris Johnson, ülkede yeni tip Koronavirüs (Covid-19) kısıtlamaları kapsamında 'orta, yüksek ve çok yüksek' olarak 3 uyarı seviyesi oluşturduklarını açıkladı.

Britanya'da son günlerde kritik vaka artışları tedirginlik yaratmıştı. Başbakan Boris Johnson, virüsün yayılmasına engel olamadıkları takdirde, 'önüne geçilemez ölüm oranıyla' karşılaşacaklarını, bundan dolayıda, 'orta, yüksek ve çok yüksek' şeklinde uyarı kategorisi oluşturulduğunu bildirdi.

 

Açıklanan yeni uygulamalarda, Orta seviyeye göre, 6 kişiden fazla kişinin toplanması yasak ve ülke genelinde bar ve restoranlar 22.00'den sonra kapatılıyor.

 

Yüksek uyarı seviyesinde kapalı alanlarda sosyalleşmenin yasaklanacağı ve 6 kişi kuralının bu seviyede de geçerli olacağıvurgulandı.

 

Çok yüksek uyarı seviyesinde ise Ulusal Sağlık Sistemi'nin (NHS) artan hasta sayıları nedeniyle baskı altında olacağı bölgeler için sosyalleşmenin tamamen yasaklanacağı ve işletmelerin de kapatılacağı bildirildi.

 İlgili konular

britanya

Britanya, Fransa'yı 14 gün zorunlu karantina listesine aldı

2 ay önce

Britanya, vakaların arttığı Fransa'yı da 14 gün zorunlu karantina listesine aldı; tatilciler aceleyle ülkelerine dönmeye çalıştı...Devamını oku
ılac

Britanya'da Remdesivir'in Covid-19 tedavisinde kullanılmasına onay çıktı

4 ay önce

Britanya Covid-19 tedavisinde süreyi kısalttığı belirtilen antiviral ilaç remdesivirin bazı hastalarda kullanımını onayladı....Devamını oku