Ekonomi

BSH grubundan Mısır'a 30 milyon euroluk yatırım

3 gün önce

BSH grubu

BSH Ev Aletleri Grubu, inşaatı 2022'de başlayacak ve 2024'te faaliyete geçecek yeni bir fırın fabrikası için 30 milyon Euro üzerinde yatırımda bulunduğunu açıkladı.

Fabrika kapasitesinin, her yıl özellikle Afrika ve Orta Doğu'daki tüketiciler için geliştirilen 350 bin cihaz üretmek amacıyla tasarlandığı belirtildi.

 

Kahire'ye yakın 10 Ramazan Şehri'nde bulunan 30 bin metrekarelik tesis şirketin dünya üzerindeki 13'üncü fırın grubu fabrikası olacak.

 

BSH Ev Aletleri Grubu Afrika kıtasındaki ilk fırın fabrikasını kuracağını duyurdu.

 

Şirket Afrika ve Orta Doğu'daki faaliyetlerini genişletebilmek için 30 milyon Euro üzerinde yatırımda bulundu.

 

Son teknolojiye dayalı fabrika BSH'nin verimlilik ve sürdürülebilirlikle ilgili yüksek standartlarına uygun olacak ve karbon dengelemesi sağlayacak.

 

BSH Grubu'nun Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Silke Maurer yatırımla ilgili olarak, "Mısır, Kuzey Afrika'yla Orta Doğu arasında bir köprü kuruyor. Bu ülke binlerce yıldır tarihe ev sahipliği ediyor ve büyük bir potansiyel ile sayısız fırsat barındırıyor. Bu yatırımımızla ekonomi ve altyapının gelişimini desteklemek ve nitelikli iş imkanı yaratmak istiyoruz. Mısır son yıllarda hızla gelişti.

 

Sunduğu tedarikçi ağı, nitelikli işgücü ve cazip ihracat fırsatları nedeniyle BSH'nin üretim ayak izi açısından mükemmel bir konum özelliği taşıyor" dedi.

 

1000 KİŞİYE İSTİHDAM YARATMAYI AMAÇLIYORUZ

 

BSH Mısır CEO'su Luis Alvarez ise konuyla ilgili açıklamasında, "Mısır Hükümetiyle verimli müzakerelerimizi başarıyla tamamladığımızı ve üretim ayak izi planlarımızı destekleyecek kurumla bir Mutabakat Zaptı imzaladığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum.

 

Mısır, ev aletleri için Afrika'daki en büyük pazar ve BSH bu pazarda başarılı faaliyetlerini ileri taşıyacak. Bununla birlikte yerel refahı destekleyecek bu yatırımla bölgede 1.000 kişiye istihdam imkanı yaratmayı amaçlıyoruz. Bütün çalışma arkadaşlarıma ve Mısır Hükümetine gösterdikleri anlayış, kararlılık ve verdikleri destek dolayısıyla şükranlarımı sunmak istiyorum" diye konuştu.

 İlgili konular

suudi

Türkiye'nin 115 milyon metrekaresi yabancılara satıldı: Suudiler ilk sırada

5 gün önce

Türkiye topraklarının 115 milyon metrekaresinin AKP döneminde yabancı şahıs ve şirketlere satıldığı ortaya çıktı....Devamını oku
kum fırtınası

Mısır'da kum fırtınası: 450 kişiyi akrep soktu; 3 kişi hayatını kaybetti

1 hafta önce

Mısır'da etkili olan sel ve kum fırtınası sonucu Asvan vilayetini akrep basarken, dağlık alanda yaşayan akreplerin sel ve kum fırtınasının etkisiyle yerleşim alanlarına sürüklendiği tahmin ediliyor....Devamını oku