Sağlık

Bugün tüm zamanların en yüksek can kaybı: 188 kişi can verdi

1 ay önce

koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 31 bin 219 kişiye vaka, 6 bin 514 kişiye koronavirüs hasta (Covid-19) tanısı konulduğunu ve 188 kişinin daha hayatını kaybettiğini bildirdi. İlk vakanın açıklandığı 17 Mart'tan bu yana vaka ve can kaybında tüm zamanların en yüksek seviyesine böylece ulaşılmış oldu.

Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından duyurdu.

 

Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 188 yurttaşın daha yaşamını yitirdiğini, 31 bin 219 kişiye vaka, 6 bin 514 kişinin koronavirüs hastası kaydedildiğini ifade etti. Koronavirüs nedeniyle 13 bin 746 kişi yaşamını yitirirken, koronavirüs hasta sayısı 500 bin 865'e çıktı. Bugün iyileşen hasta sayısı ise 4 bin 485 oldu.

 

Tabloya göre Koca, şu mesajı verdi:

 

Koca, ''Bugün tespit edilen 6 bin 514 yeni hastamız var. Daha sıkı korunma ve daha sıkı tedbire ihtiyacımız var. Mücadeleyi birlikte sürdürmek zorundayız. Tedbirlere uyarak mücadeleye destek olun'' dedi.

 İlgili konular

kpak

İsveç, Norveç’e sınır kapılarını kapatıyor

1 saat önce

Norveç’in başkenti Oslo dahil olmak üzere 9 kentte görülen mutasyonlu corona virüsünden sonra ülkede en sert önlemler devreye sokuldu....Devamını oku
erdoğan

Erdoğan açıkladı: Restoranlar yeniden açılacak mı?

2 gün önce

Cuma namazının ardından açıklamalarda bulunan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin, "Restoran işletmeciliği konusunda, kabine toplantısında değerlendirmesini yeniden ele alacağız" dedi....Devamını oku