Dünya

Bulgaristan'daki cumhurbaşkanlığı seçimini Rumen Radev kazandı

2 hafta önce

radev

Bulgaristan cumhurbaşkanlığı seçimlerini Rumen Radev'in kazandığı bildirildi. 

Bulgaristan'da ikinci turu yapılan cumhurbaşkanlığı seçimini, resmi olmayan sandık çıkışı sonuçlarına göre, Cumhurbaşkanı Rumen Radev'in kazandığı görüldü.

 

Alphe Research şirketinin anketine göre, Cumhurbaşkanı Radev ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı İliyana Yotova ikilisi, oyların yüzde 63,9'unu, Sofya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Anastas Gercikov ve Albay Nevyana Miteva ikilisi de yüzde 33,1'ini aldı.

 

 

Cumhurbaşkanı Rumen Radev, seçim sonrası "rekor düzeydeki" düşük katılımla ilgili yaptığı ilk değerlendirmesinde, şöyle konuştu:

 

"(Bu yıl 4. kez sandık başına giden) vatandaşlar artık seçimlere katılmaktan, manipüle edilmek ve yönetilen skandalları izlemekten yorulup usandı." 

 İlgili konular

turist

Edirne'ye alışveriş için 1 milyon Bulgar turist 

1 hafta önce

Türkiye'de artan döviz kurları sonrası yılbaşından bu yana özel araç ve turlar ile Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan 1 milyon Bulgar turist Edirne'ye giriş yaptı....Devamını oku
öğretmen

Öğretmenlerin savunmaları incelenecek

4 ay önce

Almanya Frankfurt Havalimanı’nda haftalardır bekletilen ve Bulgaristan’a deport kararı alınan iki öğretmenle ilgili önemli bir gelişme yaşandı....Devamını oku