Yaşam

Buray’ın ‘Evde Kal’ şarkısı Azeri bir sanatçı tarafından çalındı

2 yıl önce

buray

Türk pop müziğin sevilen isimlerinden Buray’ın corona virüsü salgınında, zor günlerden geçen minikler için yaptığı 'Evde Kal' adlı şarkısı, Azeri bir sanatçı tarafından çalındı.

Ünlü şarkıcı Buray, geçtiğimiz ay çocuklar için ‘Evde Kal’ adlı bir şarkı bestelemiş ve miniklerin eğlenceli videolarıyla da bir klip çekmişti. Ne var ki Buray’ın bu şarkısı Azeri bir şarkıcı tarafından çalındı.

 

Bestesinden danslarına kadar şarkının birebir çalınması durumuyla şok yaşayan Buray, sosyal medya hesaplarından da ifşa ettiği bu hırsızlık durumu için hukuki yollara başvurmayacağını belirterek “Biz bu şarkıyı çocuklara ve insanlara moral olsun diye yaptık. Ticari bir amaç gütmedik. O yüzden tazminat gibi bir arayışımız olmayacak. Ama ne kadar da iyi niyetle yapılmış olursa olsun, verdiğimiz emeğin başka isim altında görülmesi bizi üzüyor. Bu aslında bize değil, kopyalayan sanatçının kendi fanların yapmış olduğu bir ayıp. Zaten insanlar ona bu davranışından dolayı hanesine eksi puan yazacaktır” dedi.

 

Buray'ın Instagram hesabından yaptığı story paylaşımından sonra yorum yağmuruna tutulan sanatçı, önce bestecinin ismini değiştirdi, sonra videou kaldırdı.

 İlgili konular

azeri

Çavuşoğlu ve MSB'den Ermenistan'a tepki: Ateşle oynamayı derhal kesmeli

2 yıl önce

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanlığı, Ermenistan-Azerbaycan sınırında meydana gelen olayla ilgili ayrı ayrı yaptıkları açıklamada "Ermenistan ateşle oynamayı derhal kesmeli" denildi....Devamını oku
korona

ABD'de "evde kal" kampanyasını protesto eden grup lideri korona oldu

2 yıl önce

ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde (NC) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri gereği alınan sokağa çıkma yasağı ve ekonomik kapanma kararlarını protesto eden grubun liderinin Kovid-19 testi pozitif çıktı....Devamını oku